Aydın Kızılay, Sel Ailesine Yardım Eli Uzattı

Türkiye Kızılay Derneği Aydın Şubesi tarafından Çine’deki yangında evleri kül olan Sel ailesine giyecek ve ayakkabı yardımı yapıldı.Aydın’ın Çine ilçesine bağlı Saraçlar Mahallesi’nde yaşayan 45 yaşındaki Hakan Sel’e ait yığma...

Aydın 14.04.2015, 10:27
Aydın Kızılay, Sel Ailesine Yardım Eli Uzattı
banner230
Türkiye Kızılay Derneği Aydın Şubesi tarafından Çine’deki yangında evleri kül olan Sel ailesine giyecek ve ayakkabı yardımı yapıldı.
Aydın’ın Çine ilçesine bağlı Saraçlar Mahallesi’nde yaşayan 45 yaşındaki Hakan Sel’e ait yığma taş evde çıkan yangında ev tamamen kül olmuştu. Yangında KOAH hastası olan Hakan Sel, eşi ve 3 çocuğu evsiz kalmıştı.
Yetkililerden yardım talep eden Hakan Sel’in çağrısına Türkiye Kızılay Derneği Aydın Şubesi kayıtsız kalmadı. Kızılay Aydın Şubesi tarafından üzerlerindeki elbiselerden başka giyecek hiçbir şeyleri kalmayan Sel ailesi, giyecek ve ayakkabı yardımı yapıldı. Koliler dolusu yardım malzemesi Kızılay Aydın Şube Başkanlığı Genel Hizmet Yöneticisi Erdal Akıl ve Kızılay personelleri tarafından Hakan Sel ve eşi Feride Sel’e teslim edildi.
Yapılan yardım nedeniyle Kızılay yetkililerine teşekkür eden Hakan Sel, “Yangında canımızı zor kurtardık. Zaten güçlükle geçinebilirken, yangın her şeyimizi alıp götürdü. Üzerimizdekilerden başka hiçbir şeyimiz kalmamıştı. İki çocuğum da okula gidiyor. Sağ olsunlar Kızılay’dan bize ulaşılıp yardım yapılacağını söylediler. Haberi alır almaz ailecek çok sevindik. Bize bu zor günümüzde destek olan Kızılay Aydın Şubesi Başkanı Bekir Sıtkı Pekmezci ve Kızılay görevlilerine teşekkür ediyorum” dedi.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
16°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 22 Ekim 2019
İmsak 05:29
Güneş 06:51
Öğle 12:31
İkindi 15:31
Akşam 18:01
Yatsı 19:17

Gelişmelerden Haberdar Olun

@