ADÜ Diş Anestezisinde Adını İlk Beşe Yazdırdı

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Genel Anestezi Bölümü hizmete açıldı.Türkiye genelinde 63 Diş Hekimliği Fakültesi arasında Genel Anestezi ameliyatı yapan ilk 5 Diş Hekimliği Fakültesi arasına giren ADÜ Diş...

Aydın 09.07.2015, 09:36
ADÜ Diş Anestezisinde Adını İlk Beşe Yazdırdı
banner230
Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Genel Anestezi Bölümü hizmete açıldı.
Türkiye genelinde 63 Diş Hekimliği Fakültesi arasında Genel Anestezi ameliyatı yapan ilk 5 Diş Hekimliği Fakültesi arasına giren ADÜ Diş Hekimliği Fakültesi, Ege Bölgesinde ise bu hizmeti veren tek fakülte oldu. Diş hekimi korkusu olan, diş koltuğuna oturmakta zorluk çeken çocuk ve erişkin bireylerin tedavi işlemleri için açılan Diş Hekimliği Fakültesi Genel Anestezi Bölümü, ilk operasyonunu da başarıyla gerçekleştirdi. Diş Hekimliği Fakültesi genel anestezi bölümünün açılmasıyla birlikte trafik kazaları sonrasında çene kırıklarına, çeneler ile ilgili bozukluklara, çene eklemi ilgili sorunlara alanında uzman akademik kadrosuyla en doğru tedaviyi uygulamaya başladı.
İLK ÇENE AMELİYATI DA YAPILDI
ADÜ Diş Hekimliği Fakültesi Genel Anestezi Bölümü kısa süre önce açılmasına rağmen önemli bir ameliyata imza atarak çene çıkması nedeniyle beslenmesi bozuk ve gelişim geriliği olan zihinsel ve fiziksel engelli Onur Dinç’e başarılı bir ameliyat yaptı. Beş saat süren ameliyatı, Cerrahi Ekip Başı Yrd. Doç. Dr. Umut Demetoğlu, ve Anestezi Ekip Başı Yrd. Doç. Dr. Özlem Öğet Kocatürk yönetti. Ameliyetı gerçekleştiren hekimler tarafından 22 yaşındaki Onur Dinç’in 10 gün sonra normal hayatına devam edebileceği ifade edildi.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 21 Ekim 2019
İmsak 05:28
Güneş 06:50
Öğle 12:31
İkindi 15:32
Akşam 18:02
Yatsı 19:18

Gelişmelerden Haberdar Olun

@