23 Nisan Didim’de Uluslararası Boyutta Kutlanacak

21-25 Nisan 2015 Tarihleri Arasında Didim Halkoyunları Gençlik Ve Spor Kulübünün (dahot) Gerçekleştireceği Didim 23 Nisan Uluslararası Halkoyunları Çocuk Festivaline, 5 Ülke 6 Gruptan Oluşan 180 Çocuk Dansçı Ve 75 Grup Yöneticisi İle Eğitmenlerinden Oluşan 255 Kişi Ağırlanacak.

Aydın 15.04.2015, 15:31
23 Nisan Didim’de Uluslararası Boyutta Kutlanacak
banner230
21-25 Nisan 2015 tarihleri arasında Didim Halkoyunları Gençlik Ve Spor Kulübünün (DAHOT) gerçekleştireceği Didim 23 Nisan Uluslararası Halkoyunları Çocuk Festivaline, 5 ülke 6 gruptan oluşan 180 çocuk dansçı ve 75 grup yöneticisi ile eğitmenlerinden oluşan 255 kişi ağırlanacak.
Etkinlik kapsamında misafir çocuklar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün katkılarıyla okul öğrencileri tarafından evlerde ağırlanırken, Grup yöneticileri ve eğitmenleri ise sponsorlar ve sponsor otellerde konaklayacaklar.
DAHOT yönetimi konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada “Amacımız; 23 Nisan festivali ile ülke çocuklarını bir araya getirerek tanışma, kaynaşma ve birlikteliklerini sağlamak, çeşitli örf - adet, gelenek ve görenekleri kaynaştırmak, ilçemizde kalıcı dostlukların ve birlikteliklerin oluşmasını sağlamaktır. 2014 yılında katıldığımız Makedonya Koçani 35. Uluslararası Halkoyunları Pirinç Festivalinde bizleri en iyi şekilde ağırlayan Koçani Festival Komitesini ilçemizde ağırlayacak olmanın heyecanını yaşamaktayız. Gerçekleştireceğimiz Festival ile beraber, Komitede bulunan Koçani Belediyesi Meclis Başkanı ile üyelerinin yer aldığı misafirlerimizin, ilçemizi tanımaları, Kamu Kurumlarımız ve Odalarımızla tanışıp, Didim-Koçani arasında ekonomik-sosyal-kültürel işbirliği sağlanmasına vesile olmasını arzu etmekteyiz. Didim’de bir ilk olan 23 Nisan Uluslararası Halkoyunları Çocuk Festivalini başta İlçe Kaymakamımız Sayın İskender Yönden olmak üzere, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz, Odalarımız, Didim’in çok değerli esnafları ve bizden desteklerini esirgemeyen halkımız ve siz değerli basın mensuplarıyla beraber büyük bir coşkuyla kutlamayı temenni etmekteyiz" denildi.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@