Tkhk’dan Sağlık Turizmi Sorumlularına Eğitim

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu (TKHK), Türkiye’deki tüm kamu hastanelerinin sağlık turizmi sorumlularının katılımı ile eğitim ve değerlendirme toplantısı düzenledi.Uluslararası Hasta Koordinasyon Merkezi, Uluslararası Hasta Birimi ve Uluslararası...

Tkhk’dan Sağlık Turizmi Sorumlularına Eğitim
banner230
Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu (TKHK), Türkiye’deki tüm kamu hastanelerinin sağlık turizmi sorumlularının katılımı ile eğitim ve değerlendirme toplantısı düzenledi.
Uluslararası Hasta Koordinasyon Merkezi, Uluslararası Hasta Birimi ve Uluslararası Hasta Destek Personeli olarak görev yapan yaklaşık 190 kişinin katıldığı eğitim ve değerlendirme toplantısında, “Sağlık Turizminde Devlet Rolü ve İşleyiş”, “Kamu Hastanelerinde Uluslararası Hasta Yönetimi”, “Yabancı Uyruklu Hastalarda Süreç" konuları ele alındı.
Eğitime, Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. H. Ömer Tontuş, TKHK Tıbbi Hizmetler Kurum Başkan Yardımcısı Uzman Dr. Elif Güler Kazancı, TKHK Hastane Hizmetleri Daire Başkanlığı Sağlık Turizmi Koordinatörü Oğuzhan Kaya, TKHK Hukuk Müşavirliği 1. Hukuk Müşaviri-Erol Demirci, Türkiye’deki tüm kamu hastanelerinin sağlık turizmi sorumluları, Antalya Kamu Hastaneleri Birliği’nden Antalya KHB Tıbbi Hizmetler Başkanı Dr. Bahri Özdemir, Antalya KHB Sağlık Turizmi Uzmanı Işıl Kaleli Arslanoğlu, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Kemer Devlet Hastanesi, Alanya Devlet Hastanesi, Serik Devlet Hastanesi, Manavgat Devlet Hastanesi sağlık turizmi sorumluları katıldı.
Toplantıda Alanya Devlet Hastanesi Sağlık Turizmi Birimi Sorumlusu Ahmet Girgin, sağlık turizmi hastalarının kabulü konusunda bir sunum yaptı.
YORUM EKLE