Muratpaşa’dan Öğrencilere İlk Yardım Eğitimi

Muratpaşa Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nce devlet okullarındaki lise öğrencilerine yönelik ilk yardım eğitimleri verilmeye başlandı.Medikal Park Hastanesi İlk Yardım Eğitmeni İlker Ayten tarafından konferans salonunda verilen...

Muratpaşa’dan Öğrencilere İlk Yardım Eğitimi
banner230
Muratpaşa Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nce devlet okullarındaki lise öğrencilerine yönelik ilk yardım eğitimleri verilmeye başlandı.
Medikal Park Hastanesi İlk Yardım Eğitmeni İlker Ayten tarafından konferans salonunda verilen eğitime Ticaret Borsası Mesleki ve Teknik Lisesi ile Güzeloluk ve Saime Salih Konca Anadolu Liseleri’nden yaklaşık bin öğrenci katıldı. Öğrencilere özellikle bir kaza anında ilk yardımın nasıl yapılması gerektiği anlatıldı.
İlk Yardım Eğitmeni İlker Ayten, lise öğrencilerine özellikle evlerinde yaşadıkları kazalar, böcek ısırmaları ve sportif yaralanmalar konusunda bilgiler verdi. Yaralanmalarda ve böcek ısırmalarında öğrencilerden panik yapmamalarını isteyen İlker Ayten, “Küçük yaralanmalarda pansuman yapabilirsiniz. Yaranın açık ve büyük olması halinde mutlaka bir hastaneye başvurmalısınız” diye konuştu.
YORUM EKLE