Mimar Sinan Kongre Ve Sergi Merkezi Çok Beğenildi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Partili meclis üyeleri ile Kepez AK Parti teşkilatı üyelerini yapımı tamamlanan Mimar Sinan Kongre ve Sergi Merkezi’ni gezdirdi.Davetlileriyle belediyede buluşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü,...

Antalya 05.08.2015, 10:58
Mimar Sinan Kongre Ve Sergi Merkezi Çok Beğenildi
banner230
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Partili meclis üyeleri ile Kepez AK Parti teşkilatı üyelerini yapımı tamamlanan Mimar Sinan Kongre ve Sergi Merkezi’ni gezdirdi.
Davetlileriyle belediyede buluşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, belediye hizmet otobüsüyle merkeze yapılan yolculuk sırasında tanıtım sunumuna başladı. Ardından merkez girişinde bir sunum daha yapan Tütüncü, merkezin önündeki kaldırımından, peyzaj çalışmasının sürdüğü dış mekanlarından başlayarak, konferans salonlarından atölye ve nikah salonlarına, otoparklarından, çalışma ofislerine kadar tüm bölümleri bizzat gösterdi.
ANTALYA’NIN EN BÜYÜĞÜ
Kaba inşaatı tamamlanan merkez, daha küçük grupların da kullanması amacıyla küçültülebilir özellikteki 2 bin kişilik kapasitesiyle Antalya’nın en büyük kongre salonuna sahip. Nikah salonlarıyla belediye hizmet binasının yükünü alacak olan merkez, çevresiyle uyumlu mimarisiyle dikkat çekiyor. İller Bankası kredisiyle yapımını tek başına üstlenen belediye, işletmesini özel bir şirkete devredecek.
KEPEZ’İN İLK TURİZM GELİRİ BU MERKEZDEN OLACAK
Merkezin hizmete girmesiyle Kepez ilçesi, ilk kez kongre turizmi başlığıyla, Antalya’nın turizm pastasından pay alacak. Bölgenin cazibesinin arttırmasıyla da, ekonomik anlamda iyileşme sağlayacak. İşletme bedeliyle de çeşitli kamu yatırımlarına, sosyal, eğitim gibi çalışmalarla belediyeye ek kaynak yaratılmış olacak.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
Namaz Vakti 14 Aralık 2019
İmsak 06:16
Güneş 07:44
Öğle 12:41
İkindi 15:07
Akşam 17:28
Yatsı 18:51

Gelişmelerden Haberdar Olun

@