Litvanya Büyükelçisi, Başkan Yücel’i Ziyaret Etti

Litvanya Cumhuriyeti Büyükilçisi Audrius Brüzga, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'i Ziyaret Etti

Antalya 30.07.2015, 15:29
Litvanya Büyükelçisi, Başkan Yücel’i Ziyaret Etti
banner230
Litvanya Cumhuriyeti Büyükelçisi Audrius Bruzga, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i ziyaret etti.
Litvanya Cumhuriyeti Büyükelçisi Audrius Bruzga, Ekonomi Müşaviri Kristina Babiciene ve üçüncü sekreter Dovile Elvan, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i makamında ziyaret ettiler. Büyükelçi Bruzga Kızılkule’de açılışı gerçekleşecek ve 31 Temmuz- 30 Ağustos tarihleri arasında açık kalacak olan “Keşfedilmemiş Litvanya” fotograf sergisi’ne verdiği destek sebebiyle Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e teşekkür etti. Büyükelçi ayrıca, Litvanyalı turistlerin en çok tercih ettiği destinasyon olan Alanya’yı çok beğendiğini belirtti. Alanya’da yaşayan Litvanyalıların bir dernek çatısı altında çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Alanya’nın Litvanya’daki kardeş şehirleri Trakai ve Silute ile olan olumlu ilişkilerinin de devamını diledi.
Büyükelçi Audris Bruzga Gazipaşa Havalimanı’nın da önemine değinerek, Litvanya‘nın başkenti Vilnius‘dan kalkan ve Gazipaşa‘ya inen charter uçakların da devam ediyor olmasının Litvan Turistlerin Alanya’yı tercih etmesinde olumlu bir etken olduğunu ve havalimanın gelecekte daha geniş potansiyel ile çalışacağına inandığını kaydetti. Bruzga, Alanya ile Litvanya arasında ekonomi, eğitim, kültür ve daha birçok alanda işbirliği yapmaya hazır olduklarını belirtti.
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ise, büyükelçi ve heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bizler Alanya’da yaklaşık 68 ülkeden 17 bin’i geçkin yerleşik yabancı ile uyum içerisinde yaşamaktayız, onların dilek ve isteklerine önem vermekteyiz. Bu sayının içerisinde Litvanyalı vatandaşlar da var. Litvanyalı vatandaşları da mutlu görmek için çabalamaktayız. Kardeş şehirlerimiz de bizim uluslar arası alanda zenginliğimizdir” dedi.
Belediye BaşkanıYücel, Büyükelçi Audris Bruzga’yı haftasonu Gökbel Yaylası’nda gerçekleştirilecek olan Geleneksel Gökbel Yaylası Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne davet etti.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
10°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 13 Kasım 2019
İmsak 05:50
Güneş 07:14
Öğle 12:30
İkindi 15:13
Akşam 17:37
Yatsı 18:56

Gelişmelerden Haberdar Olun

@