Kumluca’da Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri

14-20 Nisan tarihleri arası Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Antalya’nın Kumluca ilçesinde tören düzenlendi.Kumluca İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen törene Kumluca Kaymakamı Canan Hançer Baştürk, AK Parti Kumluca İlçe Başkanı Arif...

Kumluca’da Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri
banner230
14-20 Nisan tarihleri arası Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Antalya’nın Kumluca ilçesinde tören düzenlendi.
Kumluca İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen törene Kumluca Kaymakamı Canan Hançer Baştürk, AK Parti Kumluca İlçe Başkanı Arif Yavuzer, daire amirleri, İlçe Müftülüğüne bağlı din görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılış töreni saygı ve duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Hal Camii İmam Hatibi Hafız Osman Yeşiloğlu’nun Kuran tilavetinin ardından açılış konuşmasını yapan Kumluca Müftüsü Abdulmuttalip Peşe, her yıl 14-20 Nisan tarihleri arasında Peygamber Efendimizin doğum haftası olan Kutlu Doğum etkinliklerinin gerçekleştirildiğini belirtti.
Bu yıl, Kutlu Doğum Haftası konusunun “Peygamber Efendimiz ve Birlikte Yaşama” teması olduğunu bildiren Müftü Peşe, “Peygamberimiz, yaşamak için kardeşini öldür felsefesinden kardeşini yaşat hayat şeklini getirmiştir. Biz bu yıl bu yüzden Peygamberimiz Hz. Muhammed ve Birlikte Yaşama konusunu işleyeceğiz. Peygamberimizin doğumuna hürmeten ilçemizin değişik yerleşim yerlerinde çok değişik programlarımız var. Bu etkinliklerimize katılmanızı bekliyoruz” dedi.
Konuşmanın ardından Kumluca Belediyesi Mehteran Ekibi gösteri yaptı.
YORUM EKLE