Gezi Parkı’na ‘Kırmızılı Kadın’ Panosu

Muratpaşa Belediyesi, Meydankavağı Mahallesi’ndeki Gezi Parkı'na Biber Gazı Sıkılan Kırmızılı Kadının Fotoğrafının Yer Aldığı Pano Yerleştirdi.

Gezi Parkı’na ‘Kırmızılı Kadın’ Panosu
banner230
Antalya’da Muratpaşa Belediyesi, Meydankavağı Mahallesi’ndeki Gezi Parkı’na, polis memurunun vatandaşa gaz sıktığı fotoğraf olan bir pano yerleştirdi.
Muratpaşa Belediyesi, Meydankavağı Mahallesi’nde yapımı tamamlanan ve Gezi Parkı adı verilen parka, bazı polis memurlarının sivil halka gaz sıkmasını sembolize eden fotoğrafın bulunduğu bir pano yerleştirdi. Muratpaşa Belediyesi, özel olarak hazırlanan panoyu trafo binasının yanına monte etti. Panoda, polis memurunun bir vatandaşa gaz sıktığı fotoğraf ve ‘Bir daha yaşanmaması dileğiyle’ yazısı yer alıyor.
Muratpaşa Belediyesi’nce yaptırılan ve temalandırılan parktaki trafonun bir duvarına da kamuoyunda, ‘Kırmızılı kadın’ olarak bilinen İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Araştırma Görevlisi Ceyda Sungur’a polisin biber gazı sıktığı an resmedilmiş, ancak bir kurum tarafından bunun üzeri boya ile kapatılmıştı. Vatandaşa gaz sıkan polis figürünün, bütün polisleri sembolize etmediğini ifade eden Muratpaşa Belediyesi yetkilileri, “Bizler o yanlış davranışın tüm polis memurlarımızı temsil etmediğini biliyoruz. Hukuksuz şiddet bir daha olmasın, insanlarımız ölmesin, sakat kalmasın istiyoruz” dedi.
YORUM EKLE