Dünya Çocukları Döşemealtı’nda Buluştu

Antalya’nın merkez ilçelerinden Döşemealtı, bu yıl 37’ncisi düzenlenen "TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği" programı kapsamında 3 bin çocuğa ev sahipliği yaptı.Antalya’dan otobüslerle Döşemealtı ilçesi Nebiler Mahallesi’ndeki...

Dünya Çocukları Döşemealtı’nda Buluştu
banner230
Antalya’nın merkez ilçelerinden Döşemealtı, bu yıl 37’ncisi düzenlenen "TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği" programı kapsamında 3 bin çocuğa ev sahipliği yaptı.
Antalya’dan otobüslerle Döşemealtı ilçesi Nebiler Mahallesi’ndeki Mesire Alanı’na getirilen dünya çocuklarına Döşemealtı Belediyesi tarafından 400 plastik top dağıtılırken, öğle yemeği ikram edildi.Yüzlerce yıllık çam ağaçları altında, yeşillikler arasında gönüllerince eğlenen çocuklar, Döşemeatı Belediye tarafından kurulan sahneye çıkıp Atatürk ve Türk Bayrağı gölgesinde dans edip, halay çektiler. Çocukların bir bölümü voleybol oynarken bazıları da bisiklet ve cıncır ile doğa gezisine çıktılar. Karnaval havasında geçen şenlik, TRT ekibi tarafından canlı olarak yayınlandı. Çocuklara Döşemealtı Belediyesi tarafından özel tasarım şapkalar hediye edildi.
Programı, Belediye Başkan Vekili Bekir Dikmen, Başkan Yardımcısı Zafer Yörük, Belediye Meclis Üyeleri ve birim müdürleri takip etti.
YORUM EKLE