DSİ’den Kaş’ta Etüt Ve İnceleme

Devlet Su İşleri(DSİ) 13. Bölge Müdürü Turkay Özgür, Antalya’nın Kaş ilçesinde bir dizi etüt ve incelemelerde bulundular.Bölge Müdürü Özgür ve beraberinde ki heyet Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer, İl Genel Meclis Üyesi Musa Yücel,...

Antalya 05.08.2015, 11:21
DSİ’den Kaş’ta Etüt Ve İnceleme
banner230
Devlet Su İşleri(DSİ) 13. Bölge Müdürü Turkay Özgür, Antalya’nın Kaş ilçesinde bir dizi etüt ve incelemelerde bulundular.
Bölge Müdürü Özgür ve beraberinde ki heyet Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer, İl Genel Meclis Üyesi Musa Yücel, Kaş Belediye Meclis Üyeleri ve Muhtarlar ile birlikte ilk olarak Kaş Gömbe Çayı’nda bir dizi incelemelerde bulundu. Özgür ve beraberindekiler Gömbe Çayı’ndaki incelemelerinin ardından Kaş Hacıoğlan Mahallesinde Muhtar ve bölgedeki vatandaşlar ile birlikte Hacıoğlan Mahallesi Bağlar mevkiinde incelemelerde bulundu. Bölge Müdürü Özgür, son olarak Kaş İkizce Gölet’inin inşaat şantiyesine geçerek işin seviyesi hakkında ilgililerden bilgi alarak şantiye defterini imzaladı.
“VATANDAŞLARIN TALEPLERİNİ YERİNDE İNCELİYORUZ”
Kaş ilçesinde yapılan inceleme ve etüt çalışmalarını yerinde takip eden DSİ Bölge Müdürü Özgür, “Bugün Kaş’ta ilk olarak Gömbe Çayı’nda yapılacak olan dört adet brit hakkında istişare ve etüt çalışması yaptık. Diğer taraftan Hacıoğlan Mahallesi’nde muhtar ve vatandaşların taleplerini yerinde inceledik. DSİ olarak ilçelerimizde talepleri yerinde değerlendiriyoruz. Kurum olarak vatandaşlarımızın taleplerini yerinde inceledikten sonra ardından sırası ile etüt, planlama, projelendirme ve son olarak ikmal ederek vatandaşlarımızın istifadesine sunuyoruz” dedi.
“AMACIMIZ BİR DAMLA SUYU BOŞA AKITMAMAK”
Amaçlarının tarımın yaygın olduğu bu coğrafyada her bir damla suyu boşa akıtmadan vatandaşların istifadesine sunmak olduğunu sözlerine ekleyen DSİ Bölge Müdürü Turkay Özgür, konuşmasını şöyle tamamladı:
“Amacımız mümbit toprakları suya kavuşturarak insanımızın ve ülkemizin ekonomisine yaptığımız devasa su yapıları ile katkıda bulunmak ve olası taşkınlara karşı taşkın riskini mimum seviyeye indirmektir. Bu bağlamda tamamlandığında 2 bin 060 dekar tarım alanını sulayacak ve aynı zamanda söndürme amacı da olan Kaş İkizce Gölet’inde gövde dolgu çalışmalarının Fen ve Sanat kaidelerine uygun olarak devam ettiğini müşahede ettik. Çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@