Doeke Faber, Şakayık Alanını İnceledi

AIPH eski Başkanı ve EXPO 2016 Antalya Danışmanı Doeke Faber, Hisarçandır’da bulunan şakayık koruma alanında incelemelerde bulundu.Bahçecilik Expo’larının denetleyici kurumu olan Uluslararası Bahçe Bitkileri Üreticileri Birliği (AIPH)...

Doeke Faber, Şakayık Alanını İnceledi
banner230
AIPH eski Başkanı ve EXPO 2016 Antalya Danışmanı Doeke Faber, Hisarçandır’da bulunan şakayık koruma alanında incelemelerde bulundu.
Bahçecilik Expo’larının denetleyici kurumu olan Uluslararası Bahçe Bitkileri Üreticileri Birliği (AIPH) eski Başkanı ve EXPO 2016 Antalya Danışmanı Doeke Faber, Hisarçandır’daki şakayık koruma alanını gezdi. Denizden yaklaşık 1400 metre yükseklikteki Hisarçandır Köyü Sarıçınar mevkine çıkan Faber, henüz yeni filizlenen EXPO 2016 Antalya’nın sembol çiçeği şakayık’ı doğal yaşam alanında gördü.
Antalya’nın doğal güzelliklerinin muhteşem olduğunu belirten Faber, “Antalya, dünyada turizm şehri olarak biliniyor. Ancak endemik bitki zenginliği ve tarihi geçmişi ile çok önemli bir kent. Toros dağları, adeta bir endemik bitki yuvası. Şakayık gibi görsel güzelliği olan, endemik bir bitkinin sembol çiçek olarak seçilmesi çok isabetli karar olmuş. Şakayıkları burada doğal yaşam alanında görmek çok güzel bir duygu” dedi.
YORUM EKLE