Alanya’da Yol Onarım Ve Bakım Çalışmaları Devam Ediyor

Alanya Belediyesi Fen İşleri ve Kırsal Hizmetler Müdürlüğüne bağlı ekipler, kırsal mahallelerde yol onarım ve bakım çalışmalarını sürdürüyor. Özellikle yağışlar sonrası bozulan yollar tekrar onarılırken, ihtiyaç duyulan noktalara...

Alanya’da Yol Onarım Ve Bakım Çalışmaları Devam Ediyor
banner230
Alanya Belediyesi Fen İşleri ve Kırsal Hizmetler Müdürlüğüne bağlı ekipler, kırsal mahallelerde yol onarım ve bakım çalışmalarını sürdürüyor. Özellikle yağışlar sonrası bozulan yollar tekrar onarılırken, ihtiyaç duyulan noktalara da yağmur suyu büzleri konuluyor.
Belediye ekipleri, kırsaldaki yol yapım bakım ve onarım çalışmaları kapsamında, Demirtaş- İsbatlı Mahallesi, Karataş mevki ve Elikesik Mahallesi’nde yol çörezleme ve bakım çalışmaları devam ediyor. Ekipler, yolları stabilize malzeme ile kaplayarak zemin iyileştirilme ve şev bakım çalışmalarını yürütüyor.
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Kırsal bölgelerimizin, aciliyetle çözülmesi gereken sorunlarını çözüyoruz. Biz, bir yıldır özellikle insanların en doğal haklarından birisi olan ulaşım sorununu ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Alanya’nın uzak mahallelerinde vatandaşımız evine gitmek için kilometrelerce yürümek zorunda kalıyorsa biz burada rahat olamayız. Yaz sezonunda merkez ve mahallelerimizin yaşadığı sıkıntıları önem sırasına göre planlayarak gidereceğiz” dedi.
YORUM EKLE