Alanya’da Turizm Haftası Kutlamaları Başladı

Antalya’nın Alanya ilçesinde 15-22 Nisan Turizm Haftası ve Aşçılar Bayramı kutlamaları başladı.Atatürk Anıtı önüne çelenk koyma ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan 39. Turizm Haftası ve Aşçılar Bayramı kutlamalarına...

Alanya’da Turizm Haftası Kutlamaları Başladı
banner230
Antalya’nın Alanya ilçesinde 15-22 Nisan Turizm Haftası ve Aşçılar Bayramı kutlamaları başladı.
Atatürk Anıtı önüne çelenk koyma ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan 39. Turizm Haftası ve Aşçılar Bayramı kutlamalarına Alanya Kaymakamı Hasan Tanrısever, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, Altın Kepçe Aşçılar Derneği Başkanı Mustafa Nail Özden, yönetim kurulu üyeleri, aşçılar, diğer kurum amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Aşçılar tarafından Hükümet Meydanı’na yiyecek ve içecek stantları açılırken, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı (ALTİD) Burhan Sili, yaptığı konuşmada tanıtımın önemine dikkat çekti. TÜRSAB Alanya Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Suat Çavuşoğlu ise deniz, güneş ve kum turizminin yanısıra turizmin çeşitlendirilmesi gerektiğini vurguladı.
"EN İYİ TANITIM EN İYİ AĞIRLAMAKTAN GEÇER"
Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Alanya’nın 70 kilometrelik sahiliyle sadece Türkiye’nin değil Dünya’nın dört bir yanından gelen 3.5 milyon turisti ağırlayan Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olduğunu belirtti. Tanrıseven, “Alanya’nın marka değerini artırmak ve daha fazla turist çekmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bundan sonraki hedefimiz Türkiye’nin büyüyen turizm hedefleri doğrultusunda en az 5 milyon turisti ağırlamak olmalıdır. Bunun için de yapacağımız en iyi tanıtım ülkemize gelen turistleri en iyi şekilde ağırlamak ve onların memleketine gittiğinde eşini, dostunu, akrabalarını ve çevresini Alanya’ya davet etmesini sağlamak olmalıdır. Bu vesileyle yeni turizm sezonunun, ülkemize Alanya’mıza, esnafımıza ve bütün turizm çalışanlarına hayırlı olmasını temenni ediyorum’’ dedi.
Etkinlikler kapsamında ALTSO Konferans Salonu’nda “Turizmde Profesyonellik” konulu öğrencilere yönelik sunum gerçekleştirildi.
YORUM EKLE