6.tarım Ve İnsan Fotoğraf Sergisi Açıldı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen “6. Tarım ve İnsan” temalı ulusal fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan eserler Terracity AVM’de...

6.tarım Ve İnsan Fotoğraf Sergisi Açıldı
banner230
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen “6. Tarım ve İnsan” temalı ulusal fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan eserler Terracity AVM’de açıldı.
Serginin açılış törenine Döşemealtı Kaymakamı Mehmet Baygül, Antalya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Dallı, Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, Ziraat Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Vahap Tuncer, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri Bilal Kavçakar ve Recep Yıldız, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürleri, şube müdürleri ile davetliler katıldı.
Fotoğraf yarışmasının ilk kez 2009 yılında düzenlenmeye başladığını belirten İl Müdürü Ahmet Dallı, yarışmanın amacının tarımın ve toprağın önemi konusunda bireysel duyarlılığın geliştirilmesi olduğunu kaydetti. Yarışmaya katılan eserlerin Türkiye’nin 81 ilinde sergilendiğine işaret eden Dallı, “Yarışma geçtiğimiz yıl genel, üretici, öğrenci, Bakanlık ile Denizbank çalışanları ve aile çiftçiliği olmak üzere 6 kategoride düzenlendi. Gıda ve Tarım Örgütü, FAO 2014 yılını aile çiftçiliği yılı olarak ilan etmişti. O nedenle kategorilerden biri de kırsal kalkınma ve yoksullukla mücadele de sahip olduğu önemi nedeniyle aile çiftçiliği olarak belirlendi. Sergide aile çiftçiliğini yansıtan eserleri de görme fırsatı bulacaksınız” diye konuştu.
Serginin düzenlenmesinde katkı verenlere teşekkür eden Dallı, protokol üyeleri ile birlikte serginin açılış kurdelesini keserek fotoğrafları inceledi.AVM ikinci katta 20-24 Nisan tarihleri arasında açık kalacak sergide 60 eser yer alıyor.
YORUM EKLE