23 Nisan Etkinliklerine Katılacak Kardeş Şehir Çocukları, Alanya’ya Gelmeye Başladı

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in daveti üzerine, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na katılacak kardeş şehir çocukları, ilçeye gelmeye başladı.İlk olarak Alanya Belediyesi’nin Finlandiya’daki kardeş şehri Rovaniemi’deki...

23 Nisan Etkinliklerine Katılacak Kardeş Şehir Çocukları, Alanya’ya Gelmeye Başladı
banner230
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in daveti üzerine, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na katılacak kardeş şehir çocukları, ilçeye gelmeye başladı.
İlk olarak Alanya Belediyesi’nin Finlandiya’daki kardeş şehri Rovaniemi’deki Quanasvaara Okulu’ndan gelen çocuklar, Alanya’daki kardeş okullarıyla buluşarak programlarına başladı. Alanya Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nün desteğiyle yapılan ziyaretlerde misafir çocuklar, Herbaryum-İpek Evi’ni ziyaret ederek koza çiçeği kursunda ipek kozasından yaka iğnesi yapmayı öğrendiler. Kızılkule, Tersane, Gemicilik ve Deniz Müzesi’ni de gezen çocuklara Kültür Müdürlüğü personeli tarafından bilgiler verildi.
Alanya Belediyesi’nin kardeş şehirleri Lİtvanya’nın Silute ve Trakai, Rusya’nın Murmansk, Polonya’nın Wodzislaw-Slaski, Letonya’nın Talsi şehirlerden gelecek olan çocuklar, hafta boyunca 23 Nisan Resmi Bayramı’na katılacaklar. Öğrenciler 23 Nisan etkinliklerini tamamladıktan sonra Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i makamında ziyaret ederek, dans performansları sergileyecekler. Çocuklar, Alanya’nın tarihi, turistik yerlerini de gezecekler.
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel yaptığı açıklamada, “Alanya Belediyesi’nin kardeş şehirleri ile yaptığı ticaret, turizm, spor, kültür alanındaki işbirliklerini son derece önemsiyoruz, 23 Nisan Çocuk Bayramı sebebiyle gelecek misafirlerimize ev sahipliği yapıyoruz, bu ziyaretleri herkesin önemsemesini özellikle istiyorum” dedi.
YORUM EKLE