Yenimahalle’den “Tasarruf” Sağlayan Üretim

Yenimahalle Belediyesi, gerek alt malzemelerini, gerekse de çevre ve ofis mobilyalarını kendisi üreterek bütçesinde büyük ölçüde tasarruf sağlıyor. Böylece belediye kaynakları halka en iyi hizmeti vermek için kullanılıyor.Yenimahalle Belediyesi...

Yenimahalle’den “Tasarruf” Sağlayan Üretim
banner230
Yenimahalle Belediyesi, gerek alt malzemelerini, gerekse de çevre ve ofis mobilyalarını kendisi üreterek bütçesinde büyük ölçüde tasarruf sağlıyor. Böylece belediye kaynakları halka en iyi hizmeti vermek için kullanılıyor.
Yenimahalle Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren 8 ayrı atölyede toplam 72 personel görev yapıyor. İlçe sınırlarındaki parkların ve yeşil alanların daha bakımlı ve güzel olması için Yenimahalle Belediyesi Marangozhanesi, dur durak demeden hizmet veriyor. 15 personeli ile seri üretime geçen marangozhanede parkların bank, korkuluk, kamelyaları yapılıyor. Ayrıca dolap, masa gibi ofis mobilyaları da Yenimahalle Belediyesi Marangozhanesi’nden belediye personeline ulaşıyor.
Demirhanede görevli personel ise ilçe sınırlarındaki park, kapalı pazar yeri, okul, cami ve muhtarlıkların imdadına yetişiyor. Bakım, onarım, tamirat ve kaynak işleri yapan ekipler, ayrıca parklardaki oyun grubu ve fitness aletlerinin bakım ve montaj işlerini yerine getiriyor.
Yenimahalle Belediyesi atölyelerinde çalışan ekipler, sadece belediye birimlerine hizmet vermekle kalmıyor aynı zamanda okullara, camilere, resmi kurumlara da hizmet ediyor. 14 personeliyle boyahane, hem belediyeyi hem de kamu kurum ve kuruluşlarını elden geçirerek, yepyeni bir görüntüye kavuşturuyor.
YORUM EKLE