Pursaklar’da Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması Yapıldı

Pursaklar’da düzenlenen “Siyer-i Nebi Bilgi Yarışmasında” hem öğrenciler hem de veliler birinci olabilmek için kıyasıya yarıştı. Birinci olan öğrenciler dizüstü bilgisayar, veliler ise altın kazandı.Pursaklar Belediyesi, Pursaklar...

Pursaklar’da Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması Yapıldı
banner230
Pursaklar’da düzenlenen “Siyer-i Nebi Bilgi Yarışmasında” hem öğrenciler hem de veliler birinci olabilmek için kıyasıya yarıştı. Birinci olan öğrenciler dizüstü bilgisayar, veliler ise altın kazandı.
Pursaklar Belediyesi, Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Müftülüğünün ortaklaşa düzenlediği Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması finali renkli anlara sahne oldu. Programa Pursaklar Kaymakamı İhsan Kara, Belediye Başkanı Selçuk Çetin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adnan Gürbüz, İlçe Müftüsü Cemal Çıkrık, Belediye Başkan Yardımcısı Nedim Erçetin, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve çok sayıda öğrenci katıldı.
Pursaklar Belediyesi Abdurrahim Karakoç Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen yarışmada bir hafta boyunca değişik kategorileri aşarak finale kalan veliler ve öğrenciler kıyasıya yarıştı. Finale kalan okullar arasında Saray Ortaokulu birinci, Özel Nene Hatun Ortaokulu ikinci ve Saray İmam Hatip Ortaokulu üçüncü oldu. Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, öğrencileri ve velileri tebrik edip birinci olan öğrencilere diz üstü bilgisayar hediye etti. İkinci ve üçüncü olan öğrencilere ise tablet hediye edildi.
Yarışmanın sonunda okul öğrencilerinden oluşan Semazen ve ilahi grubunu sahne aldı.
YORUM EKLE