Öğrencilere Yerel Yönetim Dersi

Altındağlı öğrenciler, yerel yönetimlerdeki işleyişi yerinde takip etmek için Altındağ Belediyesi’ni ziyaret etti.Attila İlkokulu öğrencileri, Altındağ Belediyesi’ne bağlı Mali Hizmetler ve Zabıta Müdürlüğü ile Belediye Meclis...

Öğrencilere Yerel Yönetim Dersi
banner230
Altındağlı öğrenciler, yerel yönetimlerdeki işleyişi yerinde takip etmek için Altındağ Belediyesi’ni ziyaret etti.
Attila İlkokulu öğrencileri, Altındağ Belediyesi’ne bağlı Mali Hizmetler ve Zabıta Müdürlüğü ile Belediye Meclis Gruplarını gezdi. 50 öğrenci, Milli Eğitim müfredatındaki yerel yönetim dersleri hakkında bilgi sahibi oldu. Altındağ Belediye Meclis Salonu’nda en çok soru soran öğrencilerin başında gelen Muhammed Çalışkan, daha önce görmediği müdürlükleri gördüğünü dile getirdi. Çalışkan, Altındağ Belediyesi’ni görsel açıdan çok beğendiğini ve çalışanların da kendilerine oldukça sıcak davrandığını kaydetti. Yerel işleyişi yerinde gördüklerini söyleyen Çalışkan, kendilerini ağırlayan tüm Altındağ Belediyesi personellerine de teşekkür etti.
4. sınıf öğrencilerinden Medine Gül Demirkol ise, Altındağ Belediyesi’ni gezerken önemli bilgiler edindiğini söyledi. Yerel yönetimler konusunu yerinde işlediklerini belirten Demirkol, bu gezinin çok faydalı olduğunu vurguladı. Demirkol, Altındağ Belediyesi’nde öğrendikleriyle yerel yönetimler dersinde daha başarılı olacağını da sözlerine ekledi.
YORUM EKLE