Mamaklı Seğmenler Türkiye Şampiyonasına Katılacak

Mamak Belediyesi’nin başarılı halkoyunları ekibi Türkiye Folklor Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı.Başkent’in en iyi folklor ekipleri arasında yer alan Mamak Belediyesi Halkoyunları Ekibi bölgesel ve ulusal yarışmalardan başarıyla...

Mamaklı Seğmenler Türkiye Şampiyonasına Katılacak
banner230
Mamak Belediyesi’nin başarılı halkoyunları ekibi Türkiye Folklor Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı.
Başkent’in en iyi folklor ekipleri arasında yer alan Mamak Belediyesi Halkoyunları Ekibi bölgesel ve ulusal yarışmalardan başarıyla dönüyor. Seğmen oyunlarında son derce iddialı olan Mamak Belediyesi Folklor Ekibi Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nun 6-7-8 Mart’ta düzenlediği Kaşıklar İl Yarışması’nda Seğmen Ekibi büyükler kategorisinde birinci, gençler kategorisinde ikinci oldu. Ayrıca Ankara’da 22 Mart’ta düzenlenen Kaşıklar Bölge Yarışması’nda Genç Seğmenler’de ikincilik, büyüklerde ise üçüncülük elde etti. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül: “Folklor ekibimiz birbirinden güzel oyunları büyük bir başarıyla sergiliyor. Yarışmalarda hem Mamak’ı hem de Başkent’i en güzel şekilde temsil ediyor. Kendilerine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, başarılar diliyorum” dedi.
TÜRKİYE ŞAMPİYONASI ERZURUM’DA
Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nun düzenleyeceği şampiyona 23-24 Mayıs’ta Erzurum’da gerçekleşecek. Mamak Belediyesi Halk Oyunları Seğmen Ekibi Erzurum’da yapılacak şampiyonada Başkent’i gururla temsil edecek.
YORUM EKLE