Keçmek’lerde Artık Sergi Vakti

Kursiyer sayısı ile Türkiye’de ilk üçe girmeyi başaran KEÇMEK’te (Keçiören Belediyesi Sanat ve Meslek Edindirme Kursları) eğitim görenlerin el emeği göz nuru eserleri sergilenmeye başlandı. Uyanış, Aktepe ve Yeşiltepe KEÇMEK şubelerindeki...

Keçmek’lerde Artık Sergi Vakti
banner230
Kursiyer sayısı ile Türkiye’de ilk üçe girmeyi başaran KEÇMEK’te (Keçiören Belediyesi Sanat ve Meslek Edindirme Kursları) eğitim görenlerin el emeği göz nuru eserleri sergilenmeye başlandı. Uyanış, Aktepe ve Yeşiltepe KEÇMEK şubelerindeki sergilerin açılışını Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak yaptı.
KEÇMEK şubelerindeki yerel sergilerin açılışlarına Başkan Mustafa Ak’ın yanı sıra eşi Hatice Ak, Keçiören TOGEM Başkanı Dr.Ayten Aydın ve Belediye Meclis Üyeleri de katıldı.
REHABİLİTASYON MERKEZİ GİBİ RAHATLATIYOR
Kursiyerlerin bir yıl boyunca emek verdiği eserlerin halkla buluştuğunu belirten Başkan Ak, “İnsanın kendi eserlerini sergide görmesi beraberinde güzel bir heyecanı da getirir. Daha önce bilmediğiniz yeni teknikler, bazı meslekler öğrendiniz. KEÇMEK’lerde aynı zamanda komşuluk ilişkileri, arkadaşlıklar da gelişiyor. İnsanların hayatına renk katıyoruz. Ne zaman bir yere KEÇMEK açsak orada bir hareket oluyor, sosyal yaşam canlanıyor. KEÇMEK’ler dostlukların yanında insanların boş vakitlerini de değerlendirdikleri bir yerdir. Bir rehabilitasyon merkezi gibi insanlarımızı rahatlatıyor” diye konuştu.
"TÜRKİYE’DE İLK ÜÇE GİRDİK"
Keçiören KEÇMEK’lerde bir yılda 10 bin insana hizmet verdiklerine dikkat çeken Mustafa Ak, “KEÇMEK’ler bizim için önemlidir. KEÇMEK ile Türkiye’nin sayılı kurs merkezlerinden birisini yönetiyoruz. Türkiye genelinde ilk üçe giriyoruz. Uyanış KEÇMEK’te 32 branşta 664 kişi hizmet almış. Aktepe KEÇMEK’den 26 branşta 765 öğrenci yararlanmış. Yeşiltepe KEÇMEK’te ise 15 ayrı branşta 400’ün üzerinde kursiyere eğitim vermişiz. Daha büyük bir sergi açılışımızı belediyemizin önündeki alanda gerçekleştireceğiz. Orada bu sergilerden seçilen ürünler yer alacak” bilgisini paylaştı.
Başkan Ak, kursların sadece meslek edindirmeye yönelik olmadığını, aynı zamanda hobi kursları açtıklarını da ifade ederek “Sizlerden gelen istek doğrultusunda kurslar da açıyoruz. İkinci dönemde beni göreve getirdiniz, yeniden seçtiniz. Allah hepinizden razı olsun. Bizler de sizin faydanıza olan her ne varsa onu yapmaya gayret ediyoruz” dedi.
Kurdele keserek yapılan açılışın ardından Başkan Ak ve beraberindeki heyet, kurs merkezlerinde sergilenen el emeği göz nuru eserleri tek tek inceledi. KEÇMEK şubelerinde vatandaşların beğenisine sunulan eserler arasında tel kırma, iğne oyası, şiş dantel, takı giyim, mefruşat, tezhip, ebru, resim, çini, ahşap boyama, makine nakışı, nikah şekeri vb. kurslarda yapılan birbirinden güzel ürünler yer alıyor.
YORUM EKLE