Büyükşehir’in Tatil Kampları Nefes Aldırıyor

ANKARA(İHA)Büyükşehir Belediyesi’nin Akçakoca, Akçay ve Kesikköprü kamplarında konuk ettiği Başkentliler, Ankara’nın yoğun sıcağından uzak serin bir ortamda tatil zevkini çıkarıyorlar.Ankara Büyükşehir Belediyesi, her yıl olduğu...

Büyükşehir’in Tatil Kampları Nefes Aldırıyor
banner230
ANKARA(İHA)Büyükşehir Belediyesi’nin Akçakoca, Akçay ve Kesikköprü kamplarında konuk ettiği Başkentliler, Ankara’nın yoğun sıcağından uzak serin bir ortamda tatil zevkini çıkarıyorlar.
Ankara Büyükşehir Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da yaşlıları, engelli vatandaşları ve başarılı öğrencileri kamplarında ağırlamayı sürdürüyor.
Akçakoca, Akçay ve Kesikköprü kamplarına birer haftalık devreler halinde gönderilen Başkentliler, tesislerin havuz ve plajlarının serin sularında yaz aylarının tadını çıkarırken, bölgenin tarihi yerleri ve doğal güzelliklerini de ziyaret ederek, hoşça vakit geçiriyorlar. Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin organize ettiği çeşitli aktiviteler ve eğlenceli yarışma ve oyunlara katılan konuklar, stresten uzak bir ortamda yılın yorgunluğunu atıyor, yeni arkadaşlıklar edinme imkanı buluyorlar.
TÜM İHTİYAÇLAR KARŞILANIYOR
Yaz boyunca başvuruların devam ettiği kamplara misafir olan Başkentlilerin, ulaşım masrafları dahil her türlü ihtiyaçları karşılanıyor. Kamplara yoğun ilgi gösteren 60 yaş üzeri, kimi işçi, kimi memur emeklisi, kimi de ev hanımından oluşan konuklar, tesislerdeki hizmet sayesinde gönüllerince rahat şekilde ikinci baharlarını yaşıyorlar. Engelli vatandaşlar ise sunulan imkanlar dolayısıyla zorluk çekmeden hoşça vakit geçiriyorlar.
Büyükşehir Belediyesi tarafından ödüllendirilen başarılı öğrenciler ise yorucu bir eğitim ve öğretim döneminin ardından, tatilin ilk anlarından itibaren renkli anlar yaşamaya başlıyorlar. Kamplarda öğrencilere, t-shirt, şapka ve çantadan oluşan set armağan ediliyor. Tatil boyunca eğitmenlerinin gözetiminde gündüzleri havuz zevki yapan öğrenciler, akşamları da animasyon gösterileriyle bütün bir öğretim yılının stresini atıyorlar.
YENİ DOSTLUKLAR EDİNİLİYOR
Konuklar, kamplarda sosyal, kültürel faaliyetler ve gezilere katılarak
unutamayacakları bir tatil geçiriyor. Gün boyunca farklı etkinliklere katılan konuklar, tesislerde sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeğinin yanı sıra sınırsız çay ikramlarından yararlanıyorlar. Zamanlarını mutlu ve keyifli geçiren konuklar, tatilde yeni dostluklar da kuruyor, çevreyi tanımaları için düzenlenen gezilere katılıyorlar.
ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ UNUTULMUYOR
Büyükşehir Belediyesi tarafından 2011’de gerçekleştirilen yenileme çalışmaları sonrasında Başkentlilerin hizmetine sunulan Altınoluk-Akçay Kampı, doğası ve tarihi yerlere yakınlığıyla göz dolduruyor.
Her akşam çeşitli etkinliklerin düzenlendiği, konukların eğlenmeleri için her türlü ayrıntının düşünüldüğü kampta, Çanakkale-Gelibolu’daki şehitliklere, Akçay, Edremit, Ayvalık ve Assos’a (Behramkale) ziyaretler düzenleniyor. Konuklar özellikle Çanakkale Şehitliklerine yapılan anlamlı ziyaretten oldukça memnun kalıyorlar. Gündüzleri gezi, yüzme ve eğlenceli spor aktivitelerinin yapıldığı kampta, akşamları da ateş başında eğlenceler, amfitiyatroda animasyon gösterileri, atmosfere renk katıyor.
YEŞİL İLE MAVİNİN BULUŞTUĞU YER, AKÇAKOCA
Büyükşehir Belediyesi tarafından Ankara dışında hizmete alınan bir tesis de Akçakoca’da bulunuyor. Konukların huzurlu bir ortamda dinlenerek yılın yorgunluğunu attığı Akçakoca kampı, denizin mavisi ile doğanın yeşilinin buluştuğu bir noktada olması nedeniyle "Batı Karadeniz’in incisi" olarak anılıyor. Sosyal, kültürel aktiviteler ve gezilere katılarak unutamayacakları bir tatil geçiren konuklar, Fakıllı Mağarası, Ceneviz Kalesi, Aktaş Şelalesi başta olmak üzere tarihi ve turistik yerleri ziyaret ediyorlar.
ÖĞRENCİLER KESİKKÖPRÜ’DE STRES ATIYOR
Büyükşehir Belediyesi’nin Akçay ve Akçakoca tatil kamplarına bu yıl eklenen Kesikköprü Kampı, 250 kişilik kapasitesiyle yaşlılar, engeliler ve öğrencilere devreler halinde hizmet veriyor. Kesikköprü Kampı, bünyesinde barındırdığı aktivite alanlarının çeşitliliği nedeniyle, özellikle öğrencilerin ilgisini çekiyor. Kampta, masa tenisi, bilardo, masa futbolu, satranç, futbol, basketbol, voleybol gibi aktivitelere katılabilen konuklar, stres atıyor.
YORUM EKLE