Ulusal İşletmecilik Kongresi Aksaray’da Başladı

Bilim ve iş dünyasının önde gelen temsilcileri ile buluşturmayı hedefleyen 14. Ulusal İşletmecilik Kongresi Aksaray Üniversitesinin ev sahipliğinde başladı.İş sektöründe etik, girişimcilik diğer yandan KOBİ’ler ile yönetim ve organizasyon,...

Ulusal İşletmecilik Kongresi Aksaray’da Başladı
banner230
Bilim ve iş dünyasının önde gelen temsilcileri ile buluşturmayı hedefleyen 14. Ulusal İşletmecilik Kongresi Aksaray Üniversitesinin ev sahipliğinde başladı.
İş sektöründe etik, girişimcilik diğer yandan KOBİ’ler ile yönetim ve organizasyon, üretim yönetimi, pazarlama, insan kaynakları yönetimi, muhasebe, finansman, örgütsel davranış ve sayısal yöntemler ile ilgili güncel konuları kapsayan 14. Ulusal İşletmecilik Kongresi Aksaray’da başladı. Bir otelde gerçekleştirilen ve Dönem başkanlığını Prof. Dr. Himmet Karadal’ın yaptığı kongrenin açılış törenine Vali Şeref Ataklı, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Rektör Mustafa Acar, Başbakanlık Kamu Görevlileri Etik Kurulu Başkanı aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Sedat Murat ve akademisyenler katıldı.
Prof.Dr. Himmet Karadal, toplantının Aksaray’da gerçekleşmesinin şehre önemli kazanımlar getirdiğini savundu.
Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar ise Aksaray Üniversitesinin 2000 yılından sonra kurulan üniversiteler arasında akademik alanında önde olduğunu belirtti.
Vali Şeref Ataklı, Aksaray’ın tarımda ve hayvancılıktaki yerinden bahsederek, sulama sorununun tarıma yansımalarını anlattı.
Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, 14. Ulusal İşletmecilik Kongresi’ne katılan misafirlere Aksaray’ı anlattı. Somuncu Baba manevi iklimine ve 2. Kılıçaslan’ın hayatını aktarıp Fatih Sultan Mehmet’in iskan politikası gereği Aksaraylıları İstanbul’a yerleştirdiğini ve İstanbul ve Aksaray arasından kültürel bir bağ bulunduğunu ifade eden Yazgı, Aksaray’ın tarihi ve kültürel mirasından bahsetti. Başkan Yazgı, katılımcılara Aksaray’ın bu güzelliklerini gezdirme sözü verdi.
Aksaray’ı beğendiğini ifade eden Başbakanlık Kamu Görevlileri Etik Kurulu Başkanı ve İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sedat Murat, Aksaray Üniversitesi’nin çalışmalarını titizlikle izlediğinde iyi bir noktaya geldiğini ve üniversitenin gelişmesine katkı sağlayanlara teşekkür etti.
Kongrenin dönem başkanlığını yapan Karadal, kongreye katkılarından dolayı Vali Şeref Ataklı, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Başbakanlık Kamu Görevlileri Etik Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sedat Murat teşekkür plaketi takdim etti.
YORUM EKLE