Öğrencilerin Hazırladığı Sergi Açıldı

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Kılıçarslan ilkokulu öğrenci tarafından hazırlanan serginin açılışını yaptı.Açılışta okul öğrencileri, Başkan Yazgı’ya, Kahramanmaraş’ta yapılan Folklor Türkiye şampiyonasını...

Öğrencilerin Hazırladığı Sergi Açıldı
banner230
Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Kılıçarslan ilkokulu öğrenci tarafından hazırlanan serginin açılışını yaptı.
Açılışta okul öğrencileri, Başkan Yazgı’ya, Kahramanmaraş’ta yapılan Folklor Türkiye şampiyonasını 3’üncü sırada tamamlayarak kupayı Aksaray’a kazandıklarını müjdesini verdi. Başkan Yazgı ise Öğrencilerin bu müjdesine karşılık onlara Çanakkale’ye götürme sözü verdi. Alış veriş merkezi sergi salonunda Kılıçarslan İlkokulu öğrencilerinin yaptığı resim, boyama, el işi ürünleri sergisinin açılışı yapıldı. Serginin açılış kurdelesini Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Milli Eğitim ve okul idarecileri kesti. Açılışta Başkan Yazgı’ya öğrenciler yakın ilgi gösterirken veliler de Başkan ve çocuklarının fotoğrafını çekmek için bir biriyle yarıştı.
Öte yandan, 15-17 Nisan tarihleri arasında Kahramanmaraş’ta yapılan Folklor Şampiyonasına Aksaray’ı temsilen katılan Kılıçarslan folklor ekibi öğrencileri, turnuvadan kupa ile döndüklerini söyledi. Başkan Yazgı, öğrencilerden bu başarı karşısında ne istedikleri sorunca bütün öğrenciler Çanakkale’ye gitmek istediklerini belirtiler. Başkan Yazgı, öğrencilerin bu isteğini kırmayarak, minik folklor ekibi öğrencilerine Çanakkale sözü verdi.
YORUM EKLE