İGM’den Öğrencilere Yerel Yönetimler Eğitimi

Aksaray’da İl Genel Meclisi (İGM) Başkanı M. Muammer Tüzün, özel bir okulun öğrencilerine yerel yönetimler hakkında bilgi verdi.4 sınıf öğrencileri, öğretmenleri Veyis Silahlı ile birlikte İl Genel Meclisi Başkanı M. Muammer Tüzün’den...

İGM’den Öğrencilere Yerel Yönetimler Eğitimi
banner230
Aksaray’da İl Genel Meclisi (İGM) Başkanı M. Muammer Tüzün, özel bir okulun öğrencilerine yerel yönetimler hakkında bilgi verdi.
4 sınıf öğrencileri, öğretmenleri Veyis Silahlı ile birlikte İl Genel Meclisi Başkanı M. Muammer Tüzün’den Yerel Yönetimler ve İl Genel Meclisinin çalışma usul ve esasları konularında bilgi aldı. Öğrencilerin yerel yönetimler hakkındaki sorularını da yanıtlayan Tüzün, “7997 kilometre karelik bir coğrafyaya sahip olan Aksaray’ın 177 köyü bulunduğunu bu köylerin okulları, yolları ve spor salonları gibi tüm altyapı hizmetlerinin yanında sosyal ve kültürel faaliyetlerinin İl Genel Meclisinin almış olduğu kararlarla İl Özel İdaresi tarafından gerçekleştiriliyor. Bizler, çeşitli parti gruplarının temsilcisi olarak yerel yönetim seçimleri ile seçilerek geldik. İl Genel Meclisi, İl Özel İdaresinin karar organıdır ve ilgili kanunda gösterilen esas ve usullere göre ildeki seçmenler tarafından seçilmiş üyelerden oluşur. Belediye sınırları dışarısında bulunan yerleşim birimlerindeki hizmetlerden sorumludur. Yürüdüğünüz yol, içtiğiniz su, üzerinden geçmiş olduğunuz köprü, çocuk oyun parkları, Köylerin çevre düzenlenmesi ve İl merkezi içerisinde veya dışarısında bulunan okul inşaatlarının bir bölümü ile okulların onarımları meclisimizce alınan kararlarla İl Özel İdaresi tarafından yapılmaktadır" dedi.
YORUM EKLE