Başkan Yazgı Stuttgart’ta Aksaraylılarla Hasret Giderdi

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Avrupa gezisi kapsamında Almanya’nın Stuttgart şehrini de ziyaret ederek orada yaşayan Aksaraylılar ile bir araya geldi.Stuttgart Aksaraylılar Derneği’nin katkılarıyla hazırlanan istişare toplantısına...

Başkan Yazgı Stuttgart’ta Aksaraylılarla Hasret Giderdi
banner230
Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Avrupa gezisi kapsamında Almanya’nın Stuttgart şehrini de ziyaret ederek orada yaşayan Aksaraylılar ile bir araya geldi.
Stuttgart Aksaraylılar Derneği’nin katkılarıyla hazırlanan istişare toplantısına katılan Başkan Yazgı, Aksaraylı vatandaşlara bir yılda yaptığı icraatları ve projeleri sinevizyon gösterileriyle anlattı. Avrupa’ya yaşayan Aksaraylılarla istişare toplantısı yapmak üzere Avrupa turuna çıkan Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, 9 günde 6 ülke, 15 şehir gezerek binlerce Aksaraylı ile buluştu. Stuttgart Aksaraylılar Derneği üyeleri tarafından karşılanan Başkan Yazgı ve beraberindeki Aksaray heyeti için şehir turu düzenlendi. Stuttgart şehrinde Mercedes Benz Fabrikasının müzesini ziyaret eden Başkan Yazgı ve beraberindeki heyet toplantının yapılacağı salona geçti. Başkan Yazgı ve beraberindeki heyet Stuttgart Aksaraylılar Derneği’nin düzenlediği kermes etkinliğine katıldı. Stuttgart Aksaraylılar Derneği Başkanı Ahmet Gedik, Stuttgart’ta yaşayan Aksaraylılar olarak ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirtti. Dernek Başkanı Gedik, “Aksaray Belediye Başkanımız Haluk Şahin Yazgı, zaman ayırıp baba ocağımız Aksaray’dan kalkıp yaşadığımız Stuttgart’ta şehrine gelmişler. Ve bizleri ziyaret ederek düzenlemiş olduğumuz geceye katıldılar. Kendilerine hoş geldiniz sefa getirdiniz demek istiyorum. Bizleri unutmadığınızı bir kez daha göstermiş olduğunuz. Dernek başkanı ve aynı zamanda da Avrupa da yaşayan bir Aksaraylı olarak ziyaretinizden dolayı sizlere çok çok teşekkür ediyorum” dedi.
Başkan Haluk Şahin Yazgı, sosyal, kültürel belediyecilik anlayışı çerçevesinde Aksaray’da birçok hizmeti hayata geçirdiklerini söyledi. Aksaray’da emekliler için açılan emekli dinlenme evinden bahseden Başkan Yazgı, hanımların sosyal faaliyetlerde aktif rol almaya başladığını belirtti. Akmek sanat atölyesi ile hanımlara yönelik el işi, kıyafet dikimi, çini ve ebru sanatı ile el beceresi kazandığını aktaran Başkan Yazgı, içme suyu ve toplu taşıma konusunda önemli değişiklikler yapılarak ciddi mesafe kat edildiğini belirtti.
Stuttgart yaşayan Aksaraylıların yoğun ilgi gösterdiği gecede Başkan Yazgı’ya hediyeler taktim edildi.
YORUM EKLE