Aksaraylı Hayırseverden Örnek Davranış

Aksaray’da geçimini çiftçilikle sağlayan uzun süre yurtdışında çalışan Ali Dede Bilgiç adlı hayırsever kendisinin ve eşinin adını taşıyacak Aile Sağlığı Merkezinin yapımını üstlendi.Aksaray’da eğitim ve sağlık alanında hayırseverlerin...

Aksaraylı Hayırseverden Örnek Davranış
banner230
Aksaray’da geçimini çiftçilikle sağlayan uzun süre yurtdışında çalışan Ali Dede Bilgiç adlı hayırsever kendisinin ve eşinin adını taşıyacak Aile Sağlığı Merkezinin yapımını üstlendi.
Aksaray’da eğitim ve sağlık alanında hayırseverlerin sağladığı desteğe bir yenisi daha eklendi. Şamlı Mahallesinde 3 hekimin hizmet vereceği Aile Sağlığı Merkezinin yapımını Ali Dede Bilgiç adlı hayırsever üstlendi. Yapılacak Aile Sağlığı Merkezinin protokolü Vali Şeref Ataklı, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Halk Sağlığı Müdürü Oğuz Keleş ve hayırsever Ali Dede Bilgiç tarafından imzalandı.
Valilik Makamında eşi Elife Bilgiç ile Vali Şeref Ataklı ve Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ile görüşen hayırsever Ali Dede Bilgiç, hayır niyeti ile bu işe başladığını belirterek, "Biz gerisini Allah’a bırakıyoruz. Dua bize yeter" diyerek herkesin yararlanacağı bir hayır işini gerçekleştirecek olmasından dolayı mutlu olduğunu belirtti.
Vali Şeref Ataklı, Ali Dede Bilgiç ve Elife Bilgiç’in Aile Sağlığı Merkezi yaptırmak için bağışta bulunduklarını belirterek, "Merkezin yapılacağı arsayı Aksaray Belediyemiz tahsis etti. Yapımını hayırseverimiz üstlendi. Allah razı olsun. 3 hekimin hizmet vereceği Aile Sağlığı Merkezi 2 aylık bir süre içinde tamamlanarak hizmete girecek" dedi.
ksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı da yaptığı açıklamada, "Aksaray merkezde Aile Sağlığı Merkezine ihtiyaç duyuluyordu. Valimizle bu konuda istişare ediyorduk. Hayırseverimizin böyle bir taleple gelmesi ile Şamlı Mahallesinde belediyeye ait yeri bu hayırlı işe tahsis ettik. Hayırseverimize böyle güzel bir hayıra vesile olduğu için çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.
YORUM EKLE