Türk Eğitim- Sen’den Papa’ya Tepki

Adıyaman’ın Gölbaşı Türk Eğitim-sen İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Yetişen, Papa’ya Tepki Gösterip, 1915 Olayları Dolayısıyla Basın Açıklaması Yaptı.

Türk Eğitim- Sen’den Papa’ya Tepki
banner230
Adıyaman’ın Gölbaşı Türk Eğitim-Sen İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Yetişen, Papa’ya tepki gösterip, 1915 Olayları dolayısıyla basın açıklaması yaptı.
Yetişen yaptığı açıklamada, “Ülkemizin sırtında bir yükmüş gibi gösterilmeye çalışılan sözde Ermeni soykırımı iddiaları, gerek Türk gerekse Dünya belgelerinde gerçekleşmemiş ve gerçekleşmesi mümkün olmayan koskoca bir yalandır. Ama gelin görün ki geçmişi yalan ve sahtekarlıklarla dolu Vatikan bu yüzyıllık yalana sarılarak günümüzde de devam eden haçlı saldırılarını gizlemeye çalışmaktadır. Ey Papa, soykırım denince akla Ermenilerin Karabağ’daki kıyımı gelir. Soykırım denince akla Bosna-Hersek ve Kosova’da Müslümanların vahşice katledilmesi gelir. Soykırım denince akla Cezayir’de Fransızların Müslümanları katletmesi gelir. Ey Papa, yalanı bırak gerçeklere bak. Buradan Papa’ya sesleniyoruz; Eğer vicdanlıysan derhal İslam dünyasında akan kanın durması için dindaşlarına dur de. Ve devamında dindaşların tarafından bugüne kadar yapılan soykırımlardan dolayı bütün insanlıktan özür dile. Türk milleti asırlar boyunca gittiği her kıtaya, ülkeye ve şehirlere medeniyet götürmüş fetih ettiği Avrupa, Afrika, Asya ve ada şehirlerine hoşgörü, medeniyet ve huzur getirmiştir. Tarihin ilk çağlarından beri kurdukları devletlerde tebaasının sevgi, saygı ve güvenini kazanmıştır. Türk tarihinde, hiçbir azınlığa ve kendi ülkesinde yaşayan tebaasına karşı Soykırım, asimilasyon ve katliamlar yapmamıştır" dedi.
YORUM EKLE