Polisten Yeni Kayıt Yaptıran Öğrencilere Terör Uyarısı

Adıyaman’ın Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Ekipleri tarafından Gölbaşı Meslek Yüksek Okuluna yeni kayıt yaptıran öğrencilere terör ve uyuşturucu uyarısı yapıldı.Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından...

Polisten Yeni Kayıt Yaptıran Öğrencilere Terör Uyarısı
banner230
Adıyaman’ın Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Ekipleri tarafından Gölbaşı Meslek Yüksek Okuluna yeni kayıt yaptıran öğrencilere terör ve uyuşturucu uyarısı yapıldı.
Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından Gölbaşı Meslek Yüksek Okulu’nda stant açıldı. Stantta okula yeni kayıt yaptırmaya gelen öğrenci ve velilere çeşitli ikramlarda bulunulup, broşür dağıtılarak çeşitli uyarılarda bulunuluyor. Öğrenci ve velileri ile bire bir diyaloga geçen ekipler, terör örgütlerinin kirli emellerini gerçekleştirmede kullandığı en önemli kaynaklardan birinin özellikle 14-25 yaş grubu olduğu, güvenlik güçlerinin aralıksız operasyonlarıyla büyük darbeler yiyen, eleman kazanmak için yaptığı çalışmalarda istedikleri sonuca ulaşamayan terör örgütlerinin, özellikle lise ve üniversite çağındaki gençleri saflarına çekmek suretiyle yeniden toparlanma çabasında oldukları belirtildi. Öğrencilere ve ailelerine broşür dağıtarak terör örgütlerinin bu sinsi planlarına karşı dönüşü olmayan bir yola girmeden önce uyanık olmalarının istendiği broşürde üniversite başlangıcında yapılan arkadaş seçimine dikkat çekilerek, “Gençler suça çoğunlukla arkadaş vasıtasıyla karışıyor. Kişinin kendisini suçtan korumasının en önemli ve etkili yolu, kendisini suçlulara karşı korumasıdır. Bunun en kolay yolu ise suç işlediğini bildiğin veya düşündüğün kişilerle arkadaşlık kurmaktan kaçınmaktır” uyarısı yapıldı.
YORUM EKLE