banner271

Gölbaşı’nda Turizm Haftası Kutlaması

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde 15-22 Nisan Turizm Haftası Meslek Yüksek Okulunda çeşitli etkinliklerle kutlandı.Gölbaşı (MYO) konferans salonunda başlayan kutlama programının açış konuşmasını yapan Turizm otelcilik Bölüm Başkanı...

Gölbaşı’nda Turizm Haftası Kutlaması
banner230
Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde 15-22 Nisan Turizm Haftası Meslek Yüksek Okulunda çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Gölbaşı (MYO) konferans salonunda başlayan kutlama programının açış konuşmasını yapan Turizm otelcilik Bölüm Başkanı Arif Yıldız, “Turizm, insanların gezmek, görmek, eğlenmek ve bilgilenmek amacıyla bulunduğu yerden başka bir memlekete seyahatte bulunma faaliyeti olarak tanımlanır. Ülkemizin binlerce yıllık tarihi geçmişi, etrafının denizlerle kaplı olması, Asya-Avrupa kıtalarının buluşma noktasında bulunması ve dünyaya rahat ulaşım sahip olması ile bünyesinde barındırdığı farklı iklim ve bitki örtüleriyle dünyanın önemli turizm potansiyellerinden birisidir ”dedi.
Kaymakam Vekili Suat Hatam ise, “Bugün dünyanın hızla gelişen hizmet sektörlerinin başında gelen turizm, yükselen refah seviyesi, seyahate ayrılan gelirin ve ulaşım imkanlarının artmasıyla birlikte dünyada büyük bir rekabet ortamı oluşturmuştur. Günümüzde ülkelerin döviz girdisini artırıcı ve istihdam sağlama özellikleriyle milli ekonomiye katkıda bulunan uluslararası kültürel ve toplu iletişimi sağlayıcı ve bütünleştirici etkisi ile de dünya barışının korunmasında büyük payı olan sektördür. Turizm dünyada en hızlı gelişen sektör olmasının yanında ülkemizin de dünya pazarındaki en rekabetçi üründür” dedi.
Yapılan konuşmalardan sonra resim, şiir ve kompozisyon dalında derece alan öğrencilere protokol tarafından ödülleri verildi. Besni Meslek Lisesi Mehteran Takımının gösterisi ve türkülerle sona erdi.
Kutlamaya Kaymakam Vekili Suat Hatam, MYO Müdür Yardımcısı Doçent Doktor Nazif Çetin, İlçe Emniyet Müdürü Orhan Tor, Mesleki ve Teknik Eğitim Lisesi Müdürü Mehmet Künkül, Müdür Yardımcısı Sevim Uluçay, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Köseler, okul müdürleri, STK temsilcileri ve öğrenciler katıldı.
YORUM EKLE