Gerger Müftüsü, Vatandaşlara Gül Dağıttı

Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Gerger İlçe Müftülüğü ilçedeki esnaflara gül dağıttı.Adıyaman’ın Gerger ilçesinde düzenlenen gül dağıtım organizasyonuna Gerger ilçe Müftüsü Yakup Etik, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sadık...

Gerger Müftüsü, Vatandaşlara Gül Dağıttı
banner230
Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Gerger İlçe Müftülüğü ilçedeki esnaflara gül dağıttı.
Adıyaman’ın Gerger ilçesinde düzenlenen gül dağıtım organizasyonuna Gerger ilçe Müftüsü Yakup Etik, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sadık Keskin, cami imamları ve müftülükte görevli personeller katıldı.
Düzenlenen etkinlikte iş yerindeki esnafa ve vatandaşlara gül dağıtan Müftü Yakup Etik, Kutlu Doğum Haftası boyunca Gerger’de gerçekleştirilecek programlarla Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in yaşantısını vatandaşlara ve gündeme taşımayı amaçladıklarını söyledi.
Gül dağıtım etkinliğinde bir açıklama yapan Müftü Etik, “Etkinliğimizin amacı ilçemizde birlik ve beraberliği temin etmek peygamber (sav) temsil eden o gül çiçeğini de insanlara hediye edip Peygamberimizi (sav) hatırlamalarını istiyoruz. Kutlu Doğum Haftası başladı. Ülkemizde de, Gerger’imizde de bu kutlu haftaya gül dağıtarak başladık” dedi.
Gerger Müftülüğü’nün organize ettiği etkinliğin çok değerli olduğunu ifade eden Gerger ilçe esnaflarından Mehmet Emin Alp, müftülük çalışanlarına ve bu etkinliğe katkı sunan herkese teşekkür etti.
YORUM EKLE