Altınşehir’e Altyapı Şebekesi

Adıyaman’da, Altınşehir Mahallesi’nin farklı bölgelerine içme suyu ve kanalizasyon şebekeleri döşendi.Adıyaman Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalarla birlikte, Altınşehir’in yapılaşmaya...

Altınşehir’e Altyapı Şebekesi
banner230
Adıyaman’da, Altınşehir Mahallesi’nin farklı bölgelerine içme suyu ve kanalizasyon şebekeleri döşendi.
Adıyaman Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalarla birlikte, Altınşehir’in yapılaşmaya yeni dâhil olan bölgelerine altyapı şebekeleri çekildi.
Ekiplerin süratle sürdürdüğü faaliyetlerde bir yandan kepçelerle kazı işlemleri yapılırken, diğer yandan büyük bir titizlikle içme suyu ve kanalizasyon hatları oluşturuldu.
Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Altınşehir Mahallemizde kapsamlı bir çalışma yürüttük. Yapılaşmaya yeni dâhil olan bölgelere hem kanalizasyon, hem de içme suyu su şebekeleri çektik. Toplam 3 kilometre mesafenin 2 buçuk kilometresine içme suyu, 500 metresine kanalizasyon hatları döşedik. Kanalizasyon şebekelerini buhar körlü entegre contalı beton borulardan, içme suyu hatlarını pvc borulardan oluşturduk. Kısa sürede tamamladığımız çalışmalarla birlikte, yeni yapılaşan adreslerin sorunlarını çözüme kavuşturduk” şeklinde bilgi verildi.
YORUM EKLE