Adıyaman’da Alt Yapı Çalışmaları Devam Ediyor

Adıyaman Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü, Altınşehir Mahallesindeki kolektör hattı döşeme çalışmaları devam ediyor.Çalışmaların bir an önce tamamlanması çalışmaların aralıksız devam ettiğini ifade eden Adıyaman...

Adıyaman 04.08.2015, 17:40
Adıyaman’da Alt Yapı Çalışmaları Devam Ediyor
banner230
Adıyaman Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü, Altınşehir Mahallesindeki kolektör hattı döşeme çalışmaları devam ediyor.
Çalışmaların bir an önce tamamlanması çalışmaların aralıksız devam ettiğini ifade eden Adıyaman Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü yetkilileri, proje kapsamında kolektör hattının inşaat çalışmaları devam ettiğini ifade etti.
Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü yetkilileri, açıklamalarının devamında şunları kaydetti:
“Yaklaşık 5 bin metre uzunluğundaki kolektör ve dağıtım hatlarının kazı derinliği 2.00 - 10.00 m arasında değişmektedir. 10 metre derinliğin bulunduğu kısımlarda 15 metre genişliğinde 6 metre derinliğinde kademeli kazı yapılmıştır. 400 mm’ lik kolektör hattının toplayacağı atık suları, Altınşehir mahallesi (Eğri Çayının batısındaki tüm bölge) atık sularının toplanması amacıyla önceden döşenmiş olan 800 mm’ lik ana kolektör hattı ile SANKO iplik fabrikasının güneydoğu köşesinde yapımı devam eden ters sifon merkezine aktarılacaktır. Ters sifon merkezinden Karaali Caddesi ile Eski Besni Caddesinin kesişimin de yapımı devam eden pompa merkezine aktarılacaktır. Pompa merkezi ile atık sular, cazibeli akışın başlangıç noktasına kadar basınçlı hatlarla aktarılacak ve atık su arıtma tesisine deşarjı sağlanacaktır. Bu kapsamda bölgedeki açığa akan atık sular atık su arıtma tesisi ne yönlendirilecektir."
Yorumlar (0)
banner287
banner269
10°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 11 Aralık 2019
İmsak 06:14
Güneş 07:42
Öğle 12:39
İkindi 15:06
Akşam 17:27
Yatsı 18:50

Gelişmelerden Haberdar Olun

@