3-6 Yaş Arası Çocuklar, 500’e Yakın Fidan Dikti

Adıyaman Gençlik ve Kültür Evi tarafından yürütülen Genç Bank Projesi kapsamında Adıyaman Çevre ve Orman Müdürlüğü, TEMA Vakfı Gönüllüleri ve kreş öğrencileri bir araya gelerek 500’e yakın fidan dikimi gerçekleştirdi.Proje kapsamında...

3-6 Yaş Arası Çocuklar, 500’e Yakın Fidan Dikti
banner230
Adıyaman Gençlik ve Kültür Evi tarafından yürütülen Genç Bank Projesi kapsamında Adıyaman Çevre ve Orman Müdürlüğü, TEMA Vakfı Gönüllüleri ve kreş öğrencileri bir araya gelerek 500’e yakın fidan dikimi gerçekleştirdi.
Proje kapsamında gerçekleştirilen fidan dikiminde Çevre ve Orman Müdürlüğü personelleri, TEMA Vakfı Gönüllüleri ve Minik Eller Kreş öğrencileri, Adıyaman Atatürk Barajı yakınlarında 500’e yakın çeşitli ağaç fidanı dikti. Dikilen fidanlarla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Adıyaman Gençlik ve Kültür Evi Müdürü Yeşim Çelik Süzer, “Kreşte bulunan çocuklar ile beraber fidan dikimi yaptık. Çocuklarımıza, çevre bilincini aşılamak, onlarla beraber yeşillik ve doğa sevgisiyle bu projeye başlayalım dedik. Gençlerin fikriydi ve bu fikir üzerine hemen yola çıkarak çevre orman müdürlüğü, TEMA Vakfı, Minik Eller Kreşi ile beraber görüşmeler sağladık. Yaptığımız görüşmeler sonrasında Adıyaman Orman İşletme Müdürlüğümüzün bizlere tahsis etmiş olduğu bir alanda ağaç dikimini yaptık. 500 civarında bir ağaç dikimi yapıldı. Bu da çok güzel bir rakam. Bu ağaçlarımız tek tek dikilerek toprakla buluşturuldu. Bizler bu tür konuları geleneksel hale getirmeyi planladık. Çocuklarımız böyle bir etkinlikte bulunmanın mutluluğunu yaşadılar. Projemize, gençlik ve kültür evi üyeleri, Genç Bank Projesi ekibi, Adıyaman Çevre ve Orman Müdürlüğü ekipleri, TEMA Vakfı gönüllüleri, kreş öğrencileri ile kreş çalışanları katıldı” dedi.
YORUM EKLE