Yılmaz: “Adliyenin Kapatılmasıyla Saimbeyli Halkı Cezalandırıldı”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Milletvekili ve 3’üncü sıra Adayı Seyfettin Yılmaz, Saimbeyli’nin köy muhtarlarıyla bir araya gelip, acil çözüm bekleyen sorunları dinledi. Seyfettin Yılmaz, Saimbeyli’de adliyenin kapatılmasıyla...

Yılmaz: “Adliyenin Kapatılmasıyla Saimbeyli Halkı Cezalandırıldı”
banner230
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Milletvekili ve 3’üncü sıra Adayı Seyfettin Yılmaz, Saimbeyli’nin köy muhtarlarıyla bir araya gelip, acil çözüm bekleyen sorunları dinledi. Seyfettin Yılmaz, Saimbeyli’de adliyenin kapatılmasıyla bu ilçedeki vatandaşların cezalandırıldığını vurguladı.
Seyfettin Yılmaz, Koza Televizyonu’nu ekranına konuk olan Saimbeyli köy muhtarlarıyla programın sonunda bir araya geldi. Saimbeylili muhtarlar stüdyoya kadar gelen Seyfettin Yılmaz’ın duyarlılığına teşekkür edip, öncelikli çözüm bekleyen sorunları dile getirdi. Seyfettin Yılmaz, Adana Orman Bölge Müdürlüğü görevini yürüttüğü yıllardan bu yana Saimbeyli’nin tüm köylerine ziyaretler yaptığını, muhtarlar ve vatandaşlarla yüz yüze görüşerek sorunlarını dinlediğini, çözüm üretmek için gayret gösterdiğini anlattı.
MHP İKTİDARINDA SAİMBEYLİ İLK SIRADA
Yöre halkıyla iç içe olduğunu, Saimbeyli’nin geneline bakıldığında emeğiyle geçimini sağlayan insanların yaşadığını kaydeden Seyfettin Yılmaz şunları söyledi:
“Devletine, milletine bağlı, kanunlarına son derece riayet eden insanların yaşadığı Saimbeyli’nin adliyesi kapatılmıştır. Adliye bulunduğu ilçeye artı değer sağlayan bir kurumdur. Suç işlenmiyor olmasından dolayı ödüllendirilmesi gereken Saimbeyli, adliyesi kapatılarak cezalandırılmıştır. Bu kararın alındığı dönemde tepkimizi Meclis kürsüsünden de dile getirdik. Saimbeylililer illa ki suç mu işlemeli ki adliyelere kapatılmasın? Şimde bu vesile ile bir kez daha tekrarlıyorum. Muhtarlarımızla yaptığımız görüşmede de bir kez daha gördük ki imkansızlıklar içinde yaşayan hemşehrilerimizin sıkıntılarına çözüm üretilmiş değil. Devletten yeterince yatırım alma noktasında çok ciddi sıkıntılar devam ediyor. Orada hayat mücadelesi veren insanlarımıza devlet olarak sahip çıkmak lazım. Hizmet alması noktasında, köylerin ihtiyaç duyduğu yatırımların gerçekleşmesi için duyarlı olmak gerekiyor. İnşallah 7 Haziran’da iktidar olduğumuzda öncelikle hizmet götüreceğimiz yerleşimler arasında Saimbeyli ilçemiz ilk sıralarda yer alacak.”
YORUM EKLE