Yılmaz: "7 Haziran Türk Devleti’nin, Türk Milleti’nin Var Olma Seçimi"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Milletvekili ve 3. Sıra Adayı Seyfettin Yılmaz, 7 Haziran seçimlerinin Türk Devleti’nin, Türk Milleti’nin var olma seçimi olduğunu, vatan topraklarını bölmek isteyenlere karşı halkın tercihini MHP’den...

Yılmaz: "7 Haziran Türk Devleti’nin, Türk Milleti’nin Var Olma Seçimi"
banner230
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Milletvekili ve 3. Sıra Adayı Seyfettin Yılmaz, 7 Haziran seçimlerinin Türk Devleti’nin, Türk Milleti’nin var olma seçimi olduğunu, vatan topraklarını bölmek isteyenlere karşı halkın tercihini MHP’den yana kullanacağından şüphesi olmadığını söyledi. Seyfettin Yılmaz, yapılan anketlerde MHP’nin oy oranının yüzde 21’lerden yüzde 25’lere tırmandığını vurguladı.
MHP Seyhan İlçe Başkanı Bünyamin Kara’nın Fevzipaşa Mahallesi’nde düzenlediği Kucaklaşma Toplantısı’nda Fevzipaşa, Barış ve Aydınlar mahallelerinde yaşayan vatandaşlar, İl Başkanı Yusuf Baş, milletvekili adayları Seyfettin Yılmaz, Abdulkadir Yuvalı ve İsa Ayanoğlu ile buluştu. MHP’li yöneticiler ve milletvekili adayları, vatandaşların coşkulu alkışlarıyla karşılandı.
Burada konuşan MHP Adana Milletvekili ve 3. Sıra Adayı Seyfettin Yılmaz, Fevzipaşa, Barış ve Aydınlar mahallelerinin Milliyetçi Hareket’in kalesi olduğunu belirtip, hemşehrilerinin her seçimde verdiği desteğe teşekkür etti.
"7 HAZİRAN VAR OLMA SEÇİMİ"
Seyfettin Yılmaz, cumhuriyet tarihinin en kritik seçiminin 7 Haziran’da yaşanacağını vurgulayıp, “Bu seçimler, Türk Devleti’nin, Türk Milleti’nin var olma seçimidir. 7 Haziran seçimlerinin sonuçlarına göre, Türk Devleti, Türk Milleti, ya güçlü bir şekilde varlığını sürdürecek, yada Türk Devleti’nin yerine federasyon yapısı gelecektir. Çünkü; Türk Milleti’ni parçalara ayırarak, Türkiye’yi bölmek istiyorlar. Ben inanıyorum ki; Fevzipaşa, Barış ve Aydınlar buna müsaade etmeyecektir” dedi.
Milletin evlatları yoklukla, sıkıntılarla boğuşurken beş yıldızlı otellerde, saraylarda, yatlarda sefa sürenlerin ülkeyi bölüp, bir PKK devletinin kurulmasının önünü açtığını vurgulayan Yılmaz, şunları söyledi:
“1995’ten 2002’ye kadar olan süreçte yürütülen mücadele ile terör örgütünün beli kırılmıştı. Ama bunlar geldi, ‘Bu ülkenin dağlarına barış getireceğiz, bu ülkeye huzur getireceğiz’ dediler. Gelinen nokta nedir? Kısa süre önce Genel Merkezimizin görevlendirmesiyle bölgede gittim, şuanda orada devlet yok. PKK terör örgütü bölgeyi tamamen teslim almış durumda. Vergi topluyorlar, mahkemeler kurmuş, yargılama yapıyorlar, asayiş birimlerini kurmuşlar, sırtlarında silahlarla bölgede cirit atıyorlar. Yani burada devlet kurduklarını ilan etmişler. Talepleri yerine gelmediğinde ülkeyi kan gölüne çevirebileceklerini ne zaman ortaya koydular? 6-7 Ekim Kobani olanlarında. Devlete meydan okuyor eli kanlı teröristler, devlete diz çöktürmüşler.
Şimdi seçimler yaklaştı, İmralı’daki cani başı ne diye yatıyor? Terör örgütünü yönetmekten… Buradan soruyorum; Abdullah Öcalan kimin sayesinde İmralı’yı karargah haline getirdi? Nasıl oluyor da İmralı’dan PKK terör örgütünü yönetiyor, devlete akıl veriyor? Bakmayın siz AKP’nin, HDP’nin danışıklı dövüşlerine. Onlara verilen söz 7 Haziran seçimlerinden önce Abdullah Öcalan’a hapisten çıkarmaktı. Ama baktılar ki milletin yoğun tepkisi var, seçimlerden sonraya bırakalım dediler. Bakın buradan ilan ediyorum; Allah göstermesin, hiç ihtimal vermiyorum ama AKP iktidara gelirse, Abdullah Öcalan’ı önce hapisten çıkaracaklar, sonra da siyaset arenasına sokacaklar. Bu, adımın Seyfettin Yılmaz olduğu kadar kesin ve net bilgidir. Ama bu milletin evlatları, söz konusu vatan, bayrak olduğunda bütün değerlerini ortaya döker, topyekün bir mücadelenin içine girer. Buna da müsaade etmeyecektir. Bugün Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturan zatı muhterem adalet içinde, hakkaniyet içinde bu görevi yapmak varken, diyor ki ‘Ben ne kadar alacağım, ben yargılanmayacağım, bu devleti istihbarat devletine dönüştüreceğim, başkanlık sistemine geçireceğim, federe devleti kuracağım, bu ülkenin belli bir bölümünü PKK teröristlerine teslim edeceğim.’ Buna müsaade edecek misiniz? Nasıl ki Kurtuluş Savaşı’nda Anadolu’nun evlatları yokluklar içinde 7 düvele karşı şanlı Türk Bayrağı’na, vatanına sahip çıktıysa, 7 Haziran’da MHP’ye sahip çıkacak ve bu kirli oyunu bozacaktır.”
"MHP’NİN OYU YÜZDE 25’E TIRMANIYOR"
Seyfettin Yılmaz, yapılan anketlerde MHP’nin oy oranının yüzde 21 düzeyinde yansıdığını, bu desteğin hızla yüzde 25’e doğru tırmandığını dile getirdi. AK Parti’nin ise yüzde 38’lerden hızla aşağı düştüğünü vurgulayan Yılmaz, “Tarafsız olacağına, bütün partilere eşit mesafede duracağına dair namusu ve şerefi üzerine ant içen zatı muhterem bunu gördü, sözde başbakanı bir kenara itti, ceketini çıkardı. Çünkü korku dağları sardı. MHP iktidara geldiğinde biliyorlar ki, hırsızlığın, yolsuzluğun, ihanetin hesabı sonuna kadar soracaktır” dedi.
13 yıldır Türkiye’yi tek başına yöneten AK Parti’nin yoksullukla boğuşan halkın sorunlarına çözüm üretemediğini, halen işsizliğin ülkenin en önemli sıkıntısı olmayı sürdürdüğünü de kaydeden Seyfettin Yılmaz, “Fakir fukaranın, garip gurabanın, sessiz yığınların sesi olacağız dediler. Adana’yı karış karış geziyorum. 4 yıllık milletvekilliğim döneminde fakir fukara, garip guraba aynı yerinde duruyor. Hiçbir iyileşme yok. Geçim sıkıntısı insanımızın boynunu bükmüş. Taşeron işçiliği yaygınlaşmış, ahtapot gibi her tarafı sarmış. İnşallah buradan ilan ediyorum, 7 Haziran’da iktidara geldiğimizde taşeron işçilerin tamamına kadro vereceğiz. Bu benim sözüm değil, dürüstlüğüyle Türk Milleti’nin kabul ettiği bilge liderimiz, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin sözüdür” diye konuştu.
YORUM EKLE