Üniversitelerde Sosyal Girişimcilik Projesi

Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın (TOG) ABD Büyükelçiliği hibesi ile Türkiye’de sekiz üniversitede gerçekleştirdiği “Üniversitelerde Sosyal Girişimcilik Projesi” Adana BTÜ Ziyapaşa Yerleşkesinde öğrencilerin katılımıyla yapılan...

Üniversitelerde Sosyal Girişimcilik Projesi
banner230
Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın (TOG) ABD Büyükelçiliği hibesi ile Türkiye’de sekiz üniversitede gerçekleştirdiği “Üniversitelerde Sosyal Girişimcilik Projesi” Adana BTÜ Ziyapaşa Yerleşkesinde öğrencilerin katılımıyla yapılan etkinlikte ele alındı.
Proje açılış konuşmasında “Sosyal Girişimcilik” konusunun toplumsal anlamda önemine değinen Adana BTÜ Dış İlişkiler Birim Başkanı Yrd. Doç. Dr. İ. Efe Efeoğlu, “Yaşamın İçinde” sloganıyla toplumsal sorunlara duyarlı bir Üniversite olan Adana BTÜ’de bunun en önemli göstergelerinden birinin, Türkiye’de ilk defa Sosyal Girişimcilik konusunun bir ders olarak Girişimcilik Yüksek Lisans Programı müfredatında yer alması olduğunu vurguladı.
Etkinlik kapsamında Ashoka/İngiltere’den eğitmen Nick McGirl, “Sosyal Girişimcilik” ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Sunum sonrasında McGirl, öğrenciler ile Adana’nın sosyal sorunları ekseninde “Sosyal Girişimcilik” anlamında neler yapılabileceğini tartıştı. Sonuçta ortaya çıkan Adana’nın sorunlarına ilişkin öğrencilerin tespit ve çözüm önerileri grup sunumları ile ele alındı. Öğrenci gözüyle ortaya konulan sorun ve çözüm önerilerinin Adanalı yetkililere sunulmasının kararlaştırılmasıyla etkinlik sona erdi.
YORUM EKLE