Tunalı’dan ATB Yönetimine “Hayırlı Olsun” Ziyareti

Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı ve beraberindeki Gelir İdaresi Müdürleri Tahsin Atlı, Ömer Kılıç, Kamil Kurt ile Recep Yavuz Türkiye Odalar Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç ve...

Tunalı’dan ATB Yönetimine “Hayırlı Olsun” Ziyareti
banner230
Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı ve beraberindeki Gelir İdaresi Müdürleri Tahsin Atlı, Ömer Kılıç, Kamil Kurt ile Recep Yavuz Türkiye Odalar Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç ve Ulusal Hububat Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi ve ATB Meclis Başkanı Sabahattin Yumuşak’a “Hayırlı olsun” ziyaretinde bulundular.
Kaliteli ve adil hizmet sunmayı ilke edindiklerini ifade eden Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı, “Yeni görevinizi hayırlı olsun. Başarılı çalışmalarınızı biliyoruz. Bizler karşılıklı iletişime çok önem verdiğimiz için sizlerle sürekli istişare içerisinde bulunuyoruz. Adana’da elini taşın altına koyan Ticaret Borsası, Ticaret ve Sanayi Odasını paydaş görüyoruz. Sizlerin katkısı insanların çabasıyla Türkiye’de çok şey değişti. Adana için tek yürek olarak sizlerle birlikte çalışma arzusundayız. Bilgi ve bilgiyi kullanabilme bakış açısı çok önemli. Bu anlamda da odalara borsalar çok önemli görevler düşüyor” dedi.
ŞAHİN BİLGİÇ: “PRİM SİSTEMİ, OTO KONTROL’DE SAĞLIYOR”
ATB Genel Sekreteri Mustafa Hızlı’nında hazır bulunduğu ziyarette vergi ödemenin kutsal bir görev olduğunu, her vatandaşın bu sorumluluğunu yerine getirdiğine inandığını ifade eden Türkiye Odalar Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, “Sizi ve müdür arkadaşlarımı yakinen tanıyorum. Sizlerle güzel bir diyalogumuz var. Bu bölgeye nasıl katma değer sağlarız? Bu şehre daha fazla neler verebiliriz ona gayret ediyoruz. Biz dahil üyelerimiz vergi ödemede hep ön sıralarda yer alıyoruz. Zaten buğday üreticileri prim aldığı için kayıt dışı işlem yapmaları söz konusu değil. Devletin prim verdiği mallarda kayıp, kaçak hiç olmaz. Özellikle bizim bölgemizde mümkün değil. Üyelerimizi bildiğimiz için rahatlıkla söyleyebiliyorum. Prim sistemi, oto kontrol sistemini de sağlamış oluyor. Ziyaretinizle bizleri onurlandırdınız. Çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.
YUMUŞAK: “HİZMET İÇİN ÖNE NASIL ÇIKARIZ ONA BAKIYORUZ”
Adana Ticaret Borsasında güzel insan topluluğunun mevcut olduğunu söyleyen Ulusal Hububat Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi ve ATB Meclis Başkanı Sabahattin Yumuşak, “Öncelikle ince nezaketiniz için çok teşekkür ediyoruz. Ekibimizdeki her arkadaşımızda başkan olacak kapasite var. Hepimizin siyasi görüşleri bir birinden farklı olmasına rağmen çıkan her fikir, düzgün çıkıyor. Bütün çaba üyelerimiz için, Adanamız için, ülkemiz için neler yapabiliriz ona bakılıyor. Hizmette daha öne nasıl çıkarız hep bu düşüncedeyiz. Türkiye’de geçmişte 9.5 milyon ton buğday ekilirdi. Şu an 7.5 milyon ton ekiliyor ama verim yüksek. Ekme oranı düşmesine rağmen verimde ABD’den daha ilerideyiz. Düşüş nedeni ise alanların sulanabilir olması. Üreticiyi mısıra, ayçiçeğine yöneltti. Katma değerli ürünlere yöneliş çok fazla” diye konuştu.
YORUM EKLE