Sivrisinekle Mücadele Hız Kazandı

Adana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, sinekle ve haşereyle mücadelenin kapsamını genişletiyor.Karasinek ve sivrisinek başta olmak üzere her türlü rahatsız edici haşere ile etkin mücadeleyi sürdüren Adana...

Sivrisinekle Mücadele Hız Kazandı
banner230
Adana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, sinekle ve haşereyle mücadelenin kapsamını genişletiyor.
Karasinek ve sivrisinek başta olmak üzere her türlü rahatsız edici haşere ile etkin mücadeleyi sürdüren Adana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Başkanlığı, vatandaşları, bodrumlarda ve bahçelerdeki su birikintilerinin ortadan kaldırılması konusunda uyardı. Büyükşehir ekipleri, söz konusu noktaları ilaçlayıp, larvayla mücadele etmek için yoğun çaba harcıyor.
VATANDAŞLARA DA GÖREV DÜŞÜYOR
Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, çalışmaların çok daha verimli olabilmesi için, vatandaşların apartman bodrum katlarını temizletmeleri, bu yerlerde biriken suların çekilmesi, varsa arızalı hidrofor, kırık su borularının tamir edilmesi, çatılardaki arızalı güneş enerjilerinin tamiratının yapılması, bu alanlar da oluşacak karasinek, sivrisinek ve rahatsız edici diğer haşerelerle mücadeleyi kolaylaştıracağı belirtildi.
334 PERSONEL İLE İLAÇLAMA YAPILIYOR
Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı M. Çelebi Akkuş, çalışmaların 334 personel ile titizlikle yürütüldüğünü, haşerelere karşı kullanılan ilaçların ise, ruhsatlandırılmış, onaylanmış ve etkinliği ispat edilmiş ilaçlar olduğunu açıkladı.
Toplam 95 araç, 16 adet pülverizatör, 18 adet holder, 15 adet kanal sisleme cihazı, 330 adet sırt pompası ile hizmet verdiklerini ifade eden Akkuş, “Çalışmalarımız, Belediye Evleri Mahallesi, Süleyman Demirel Bulvarı ve Büyükşehir Belediyesi Ek Hizmet Binası Alarko Şantiyesi içerisinde yer alan İlaçlama Birimi Bürosu’ndan yürütülüyor. Vatandaşlarımız, bizlere destek olarak haşere şikayetlerini, 08.00-22.00 saatleri arasında 328 82 72 telefon numarasından ve ayrıca Büyükşehir Belediyesi’ne ait 153 no’lu hat üzerinden yapabilirler” dedi.
YORUM EKLE