Özel Sporcular Türkiye Atletizm Şampiyonası Adana’da Başladı

Adana Spordan Sorumlu Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, Adana’nın spor turizminin merkezi olmaya en yakın aday olduğunu söyledi.Çakır, Yüreğir Serinevler Atletizm Tesisleri’nde gerçekleştirilen ve 56 ilden 120 sporcunun katıldığı müsabakalar...

Özel Sporcular Türkiye Atletizm Şampiyonası Adana’da Başladı
banner230
Adana Spordan Sorumlu Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, Adana’nın spor turizminin merkezi olmaya en yakın aday olduğunu söyledi.
Çakır, Yüreğir Serinevler Atletizm Tesisleri’nde gerçekleştirilen ve 56 ilden 120 sporcunun katıldığı müsabakalar öncesi yaptığı konuşmada, organizasyonun Adana’da yapılmasını sağlayan yetkililerin doğru seçim yaptıklarını, tüm sporcu, hakem, antrenör ve yöneticilere Adana konukseverliğini göstereceklerini söyledi.
Vali Mustafa Büyük’ün Turizm Haftası etkinlikleri nedeniyle Karataş’ta olduğunu ve selamını getirdiğini ifade eden Çakır, şöyle devam etti:
“Öncelikle müsabakaların Adana’da yapılmasını sağlayan Federasyon Başkanı Birol Aydın ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederim. Adana iklim olarak 12 ay tüm branşların yapılacağı ender kentlerden birisi. Deneyimli İl Spor Müdürü Fazlı Bayram Hadi ve ekibi sayesinde tüm federasyon başkanları faaliyetlerini Adana’da yapmayı arzulaması bizi gururlandırıyor. Adana spor turizmi merkezi olmaya en yakın aday kentlerin başında geliyor. Yarışmalara katılan sporculara, hakem, antrenör, yönetici ve diğer emeği geçenlere teşekkür ederim.”
AYDIN: “AVRUPA VE DÜNYADA SESİMİZİ DUYURMAYA BAŞLADIK”
Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın, Adana’da herkesten büyük dostluk ve yakınlık duyduklarını, yakın gelecekte Adana’da uluslararası müsabaka yapmayı hedeflediklerini kaydetti.
Adana Valisi Mustafa Büyük’ü makamında ziyaret ettiklerini belirten Aydın, “Valimiz Mustafa Büyük, spora çok yakın birisi. Bizleri çok iyi karşılayarak destek vereceğini söyledi. Türkiye’nin tüm illerinde artık özel sporcuları spor tesislerinde görmek mümkündür. Sporcu ve kulüp sayısı sürekli artmaktadır. Özel sporcuları evlerinden çıkartarak ulusal ve uluslararası müsabakalarda bayrağımızı dalgalandırmalarını sağladık. Rusya’da gerçekleştirilen ‘Özel Sporcular Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye güçlü rakiplerine rağmen ikinci olarak gururumuz oldular. Ayrıca İsviçre’de yapılan Dünya Kayak Şampiyonası’nda yine bir sporcumuz dünya ikinci olmuştur. Başka anlamda özel sporcular kendilerini hissettirmeye başladılar. Adana’da bizlere destek veren Vali Mustafa Büyük, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, İl Spor Müdürü Fazlı Bayram Hadi ve diğer yetkililere teşekkür ederiz.”
Adana Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Durmuş Öktem, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün yurtdışında olduğunu ve selamlarını getirdiğini belirterek, belediye olarak özel sporculara büyük önem verdiklerini, Adana’da ‘Engelsiz Kent Çalıştay’ı düzenlediklerini, engellilerin spor yapmaları için tüm olanakları seferber ettiklerini sözlerine ekledi.
Konuşmalardan sonra özel sporcular koşu, uzun atlama, 3 adım atlama, gülle, cirit ve disk atma ve yüksek atlama yarışları gerçekleştirdiler.
Etkinliğe, Adana Büyükşehir Belediyesi Engelliler Kent Konseyi Başkanı Ali Duran Karakaya, Özel Sporcular Federasyonu Genel Sekreteri Adnan Öztürk, Özel Sporcular Federasyonu Teknik Kurul Başkanı Mehmet Civelek, Gençlik ve Spor Şube Müdürleri Mahmut Kır, Cemal Demirağ, Atletizm Federasyonu İl Temsilcisi Abdulkadir Uğur ve diğer yetkililer katıldı.
YORUM EKLE