Noyaner: “Söz Konusu Adana İse Geri Teferruattır”

Adana Genç İş Adamları Derneği (AGİAD) Başkanı Sefa Noyaner, “Söz konusu Adana ise gerisi teferruat olmalı. Parti ayrımı gözetmeksizin bütün siyasilerimiz, milletvekillerimiz, yöneticilerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımız Adana için...

Adana 05.08.2015, 11:07
Noyaner: “Söz Konusu Adana İse Geri Teferruattır”
banner230
Adana Genç İş Adamları Derneği (AGİAD) Başkanı Sefa Noyaner, “Söz konusu Adana ise gerisi teferruat olmalı. Parti ayrımı gözetmeksizin bütün siyasilerimiz, milletvekillerimiz, yöneticilerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımız Adana için birlikte hareket etmeli, güç birliği yapmalı” dedi.
Noyaner, Seyhan Rotary Kulübü Başkanı Hakan Tuyan ve kulüp yöneticileriyle bir araya geldi. Yönetim kurulu üyeleri Ziya Alim Koçer, Erkan Oskay, Ege Baş ve Hakkı Aksay ile Seyhan Otel’deki yemeğe katılan AGİAD Başkanı Sefa Noyaner, Seyhan Rotary Kulübü Başkanı Hakan Tuyan ve kulüp yöneticilerine daveti nedeniyle teşekkür etti. AGİAD’ın 343 üyesiyle, dünyanın 117 ülkesine 186 milyon dolar ihracat gerçekleştiren, 4.4 milyar cirosuyla Adana ekonomisinin yüzde 12 sini oluşturan, bünyesinde 33 bin 500 kişi istihdam eden, Adana’nın en etkin sivil toplum kuruluşlarından biri olduğunu söyleyen Noyaner, “Burada özellikle AGİAD’ın siyaset üstü yapısını vurgulamak istiyorum. Çünkü bugüne kadar hiçbir AGİAD başkanı ya da yöneticisi, bu derneği bir basamak olarak kullanıp siyaset yapmadı. Ben de bayrak yarışı olarak gördüğüm ve yaklaşık bir yıl önce devraldığım görevimi bu anlayışla ve gururla sürdürüyorum” diye konuştu.
"ADANA SEVDALISIYIZ"
Daha sonra Seyhan Rotary Kulüp üyelerini AGİAD’ın yaptığı kültürel, sosyal, sportif, ekonomik ve Adana’yı tanıtıcı faaliyetleri ile devam eden projeleri hakkında bilgilendiren Noyaner, şöyle devam etti:
“Adana için dernek çatısı altında sürdürdüğümüz faaliyetlerin yanı sıra girişimcilerin desteklenmesi, üretimin önündeki engellerin kaldırılması, geniş istihdam olanakların yaratılması gibi ekonomik konularda da sosyal sorumluluk projelerinde de çalışıyoruz. Çalışmalarımızın tümü daha refah içinde ve daha mutlu yaşanılan bir Adana özlemi içindir. Bizler Adana sevdalısıyız. Sorunların ancak siyaset üstü bir birliktelik yapısı içinde olursak aşılacağını biliyoruz. ‘Söz konusu Adana ise gerisi teferruattır’ diyen birlik çağrımızı da bu anlayışla yapıyoruz.”
Yemeğin sonunda Seyhan Rotary Kulübü Başkanı Hakan Tuyan, katılımı nedeniyle AGİAD Başkanı Sefa Noyaner’e bir teşekkür plaketi verdi.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 13 Aralık 2019
İmsak 06:15
Güneş 07:44
Öğle 12:40
İkindi 15:07
Akşam 17:27
Yatsı 18:50

Gelişmelerden Haberdar Olun

@