En İyi “Çocuk Hakları Kareleri” Optimum’da

Adana Optimum, bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen “Çocuk Hakları Kareleri Fotoğraf Yarışması”nda dereceye giren eserlere ev sahipliği yapıyor.Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş. bünyesindeki Optimum Outlet, Kozzy ve Piazza Alışveriş...

Adana 09.07.2015, 10:23
En İyi “Çocuk Hakları Kareleri” Optimum’da
banner230
Adana Optimum, bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen “Çocuk Hakları Kareleri Fotoğraf Yarışması”nda dereceye giren eserlere ev sahipliği yapıyor.
Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş. bünyesindeki Optimum Outlet, Kozzy ve Piazza Alışveriş Merkezleri ile fotoğraf sanatı portalı Fotopya ve Yaratıcı Çocuklar Derneği işbirliğinde, bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen Çocuk Hakları Kareleri Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren eserler, 21 Temmuz tarihine kadar sergilenecek.
2 bin 183 kişinin katıldığı “Çocuk Hakları Kareleri” konulu fotoğraf yarışmasında toplam 5 bin 227 fotoğraf yarıştı. Üç kategoride elemelerin yapıldığı yarışmada yetişkin kategorisinde 4 bin 427, lise kategorisinde 472, ortaokul kategorisinde ise 378 fotoğraf jüri tarafından değerlendirmeye alındı.
Jürinin değerlendirmesi sonucu, yetişkin kategorisinde; Arzu İbranoğlu birinci, Uğur Çiv ikinci, Mustafa Karahan üçüncü olurken, lise kategorisinde; Burcu Emektar birinci, Gamze Kurt ikinci, Onur Kuter ise üçüncü oldu. Ortaokul kategorisinde ise birinciliği lkiz Çağan Kolay, ikinciliği Eda Akbaş, üçüncülüğü Ege Aydın elde etti. Farklı kategorilerde yarışarak finale kalan 69 eserin sahipleri toplamda 22 bin 650 TL değerindeki ödüllerin sahibi oldu.
Adana Optimum’da 21 Temmuz tarihine kadar gezilebilecek olan sergide çocukların eğitim, güvenli bir ortamda yaşama ve büyüme, düşüncelerini özgürce anlatabilme, düşüncelerine saygı gösterilmesi, bedensel ve zihinsel şiddete karşı korunma, sağlık hizmeti alma, çevre kirliliğinden ve yetersiz beslenmeden korunma haklarına vurgu yapılıyor.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 21 Ekim 2019
İmsak 05:28
Güneş 06:50
Öğle 12:31
İkindi 15:32
Akşam 18:02
Yatsı 19:18

Gelişmelerden Haberdar Olun

@