Çukurova’dan Türkmenlere Yardım Tır’ı

Çukurova Belediyesi’ne ait yardım Tır’ları Irak’ta yaşayan Türkmenlere ulaştırılmak üzere yola çıktı.Çukurova Belediye Meclisi’nde CHP, MHP ve AK Parti’li üyeler, Irak’taki Yahyava kampında barınan Türkmenlere yardım edilmesi...

Çukurova’dan Türkmenlere Yardım Tır’ı
banner230
Çukurova Belediyesi’ne ait yardım Tır’ları Irak’ta yaşayan Türkmenlere ulaştırılmak üzere yola çıktı.
Çukurova Belediye Meclisi’nde CHP, MHP ve AK Parti’li üyeler, Irak’taki Yahyava kampında barınan Türkmenlere yardım edilmesi için ortak karar aldı. Karar kısa süre içinde hayata geçirildi. Un, şeker, nohut, fasulye, yağ, mercimek ve çadırdan oluşan yardım malzemelerinin yüklendiği 2 tır Çukurova Belediye binası önünden Irak’a hareket etti. Yardımın 30 ton olduğu belirtildi.
İnsani yardım malzemeleriyle yüklü 2 Tır’ın yolcu edilmesi sırasında bir değerlendirme yapan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Irak’taki Yahyava kampında barınmak zorunda kalan Türkmen kardeşlerimizin bir aylık ihtiyacını karşılayacak miktarda yardım malzemesini göndermekten son derece mutluyuz. 3 bin Türkmen kardeşimiz kendilerini yalnız hissetmesin, buradayız ama kalbimiz onlarla birlikte atıyor” diye konuştu.
banner267
YORUM EKLE