Çukurova Belediyesi’nden Yaylalara Temizlik Hizmeti

Çukurova Belediyesi, yaz aylarında nüfusu artan Pozantı ve yaylalarına da temizlik hizmeti götürmeye başladı.Çukurova Belediyesi, özellikle yaz aylarında nüfusu birkaç katına çıkan Adana’nın Pozantı ilçesiyle Tekir ve Bürücek yaylalarına...

Adana 09.07.2015, 10:37
Çukurova Belediyesi’nden Yaylalara Temizlik Hizmeti
banner230
Çukurova Belediyesi, yaz aylarında nüfusu artan Pozantı ve yaylalarına da temizlik hizmeti götürmeye başladı.
Çukurova Belediyesi, özellikle yaz aylarında nüfusu birkaç katına çıkan Adana’nın Pozantı ilçesiyle Tekir ve Bürücek yaylalarına temizlik hizmeti veriyor. Aşırı nüfus birikmesi yüzünden ilçe merkezinde ve yaylalarda oluşan ‘çöp dağları’ üzerine Çukurova Belediyesi 100 km uzaktaki yerleşim alanları için harekete geçti. Yöre halkından birçok kişinin, bizzat Başkan Soner Çetin’i arayarak “Başkanım yazları yayladayız. Buraya da hizmet getirebilir misiniz?” diye talepte bulunduğu öğrenildi. Çetin’in talimatı üzerine temizlik ekipleri Pozantı, Tekir ve Bürücek’e hareket etti.
Çukurova Belediyesi’ne ait temizlik araçlarından oluşan konvoy Pozantı ilçesi ile yaylalara ulaştığında vatandaşlar tarafından önce şaşkınlıkla, ardından alkışlarla karşılandı.
Temizlik İşleri Müdürü Saniye Arslantaş’ın eşlik ettiği temizlik hizmeti sırasında zabıta görevlileri de “Çukurova Belediyesi Pozantı halkının, Bürücek ve Tekir yaylalarında oturan vatandaşlarımızın yanındadır” şeklinde anons yaptı. Birçok vatandaşın da temizlik araçlarının fotoğrafını çekerek sosyal medyada paylaştığı ve teşekkür yorumları yaptığı görüldü.
Çukurova Belediyesi’nin 100 km uzaklıktan gelip temizlik hizmeti vermesi üzerine Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay da sevincini sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta dile getirdi. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in yaklaşımının “siyaset üstü bir sevgi paylaşımı” olduğunu ifade eden Çay, “Bu yapılan hem insana saygıdır hem de demokrasi adına ayrı bir güzelliktir. Sayın Soner Çetin’in tavrı örnek bir tavırdır” ifadesini kullandı.
Pozantı’nın Adana’nın ayrılmaz parçası olduğuna dikkat çeken Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Yeter ki gücümüz yetsin, yeter ki istensin, yeter ki yaraya merhem olalım, biz orada oluruz” dedi.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
16°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 16 Ekim 2019
İmsak 05:23
Güneş 06:45
Öğle 12:32
İkindi 15:38
Akşam 18:09
Yatsı 19:25

Gelişmelerden Haberdar Olun

@