CHP Adana İl Başkanı Bulut: "Erken Seçime Hazırlıklı Olmalıyız"

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı, İlçe Başkanlarıyla Toplantıda Bir Araya Geldi.

CHP Adana İl Başkanı Bulut: "Erken Seçime Hazırlıklı Olmalıyız"
banner230
CHP Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut, ilçe başkanlarıyla yaptığı toplantıda tüm örgütlerin olası bir seçime karşı hazırlıklı olması gerektiğini söyledi.
CHP Adana İl Başkanlığı’nda düzenlenen ilçe başkanları toplantısında erken seçim ve koalisyon görüşmelerini değerlendiren Bulut, Türkiye’nin kritik bir süreçten geçtiğini kaydetti. Ülkenin bu süreçten yara almadan çıkabilmesinin güçlü bir hükümetle mümkün olabileceğini dile getiren Bulut, CHP’nin halk ve ülke yararını gözeten 14 maddelik ilkeleri doğrultusunda koalisyon görüşmelerini sürdürdüğünü ifade etti.
Koalisyon görüşmelerinin sürdüğüne işaret eden Bulut, “CHP, halkın ve ülkenin yararına olacak bir koalisyon hükümetinin kurulabilmesi yönünde çaba gösteriyor” dedi.
Koalisyon hükümetinin kurulamaması durumunda erken seçimin gündeme gelebileceğini anımsatan Bulut, CHP örgütlerinin her an olabilecek bir seçime hazırlıklı olması gerektiğini vurguladı. Örgütlerin seçim dönemindeki çalışma temposunu düşürmemesi gerektiğinin altını çizen Bulut, “Türkiye’nin CHP’ye ihtiyacı var ve olası bir erken seçimde CHP’nin oy oranını artırıp iktidar olabilmesi noktasında sorumluluğumuz büyük. Bu nedenle seçim döneminden daha fazla çalışmalıyız” diye konuştu.
YORUM EKLE