Bilgiç: “Önemli Olan Adana’ya Güzel Hizmetler Sunmak"

Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan ile ABD Adana 2. Konsolosu JM Saxton Ruiz, Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Şahin Bilgiç ve Ulusal Hububat Konseyi (UHK) Yönetim Kurulu Üyesi...

Bilgiç: “Önemli Olan Adana’ya Güzel Hizmetler Sunmak"
banner230
Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan ile ABD Adana 2. Konsolosu JM Saxton Ruiz, Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Şahin Bilgiç ve Ulusal Hububat Konseyi (UHK) Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası (ATB) Meclis Başkanı Sabahattin Yumuşak’ı yeni görevlerinde hayırlamak için ziyaret etti.
ATB yeni yönetimini ziyarete gelen Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, “Adana Ticaret Borsası’nın Adana’nın sorunlarının çözümlerine yakın ilgi gösteriyor. Bizde adliye teşkilatı olarak kendilerinin gayretine ve ilgisine teşekkür ediyoruz. Koruma Kurulu’nda birlikte çalıştığımız gibi hak ve adalet için birlikte hareket etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.
Adana Ticaret Borsasının yeni başkanlarını tebrik etmek için ziyarete geldiğini tercümanı Mutlu Sevindik aracılığıyla söyleyen ABD Adana 2. Konsolosu JM Saxton Ruiz, “Hem tanışmak hem de borsanın yeni yöneticileri ile birlikte çalışabileceğimiz alanlar var mı? Onu konuşmaya ve hayırlı olsun demek için geldim. Ankara’da ki Tarım Müsteşarımızda Adana Ticaret Borsasına gelip, görmek, tanışmak istiyor onu da söylemek için geldim. Yeni arkadaşlara başarılı çalışmalar diliyorum” dedi.
“BORSAMIZ TARİHİ BİR ÇINAR”
ATB Meclis Başkanı Sabahattin Yumuşak, ATB Başkan Yardımcısı Osman Bağış ve Genel Sekreter Mustafa Hızlı’nın hazır bulunduğu ziyarette kendilerini ziyaret eden konuklara çok teşekkür ederek hem yeni yönetim hem de borsa işleyişi hakkında bilgi veren TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve ATB Başkanı Şahin Bilgiç, “Öncelikle nezaketinize teşekkür ediyorum. Borsamız tarihi bir çınar. Yüzyıllık bir geçmişi var. Önemli olan borsaya, Adana’ya güzel hizmetler sunabilmek. Ben ve ekip arkadaşlarım bu konunun gayreti içerisindeyiz. Tabi tarım dendiği zaman akla Çukurova geliyor. Çukurova dendiğinde de akla pamuk geliyor. Pamuk, son yıllarda üreticisini biraz memnun etmedi. Üretici sürekli arayış içerisinde olunca bölgemizde soya, mısır, ayçiçeği gibi başka ürünlere kayma oldu. Pamuğu büyük çapta Amerika’dan ithal ediyoruz. Üreticilerimizi korumak için AR-GE çalışmalarımız var. Üyelerimize karşı sorumluluklarımız var. Bu yüzden sizler ve diğer kurumlarla ilişkilerimizi güçlendirerek devam ettirmek istiyoruz. Kentimiz, bölgemiz ve ülkemizin yararına olacak her türlü işin içerisinde yer alırız” şeklinde konuştu.
Ulusal Hububat Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi ve ATB Meclis Başkanı Sabahattin Yumuşak, ziyarete gelen konuklara incelikleri için teşekkür ederek, yardımları olabilecek her işe destek olmaya hazır olduklarını, kurumlar arası işbirlikteliğinin her zaman faydalı olduğunu dile getirdi.
YORUM EKLE