Hain FETÖ mensuplarının 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirdikleri darbe ve işgal girişimi sırasında şehadet mertebesine ulaşan 15 Temmuz şehitleri için Nevşehir İl Müftülüğü tarafından Kurşunlu Camiinde Mevlid-i Şerif okutuldu.

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ve Yücel Menekşe, Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen, AK Parti İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kurmay Kıdemli Albay Yüksel Yiğit, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay,daire müdürleri, şehit yakınları ve gazilerle çok sayıda vatandaşın katıldığı Mevlid-i Şerif sonrasında,İl Müftüsü Yakup Öztürk tarafından Hatmi Şeriflerin duası da yapıldı.

Daha sonra Kurşunlu Camii bahçesinde vatandaşlara Nevşehir İl Müftülüğü tarafından yemek ikramında bulunuldu.

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle Akşam saat 20.30’ da Borsa Kavşağı’ndan başlayıp Diriliş Meydanı’nda düzenlenecek.

KOSGEB Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı Görüşüldü KOSGEB Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı Görüşüldü

Milli Birlik Yürüyüşünün ardından, Diriliş Meydanı’nda 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliği başlayacak. Kur’an-ı Kerim tilaveti ve duanın ardından Nevşehir Belediyesi Mehteran Takımı kahramanlık marşları seslendirecekler.

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ve Yücel Menekşe, Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen’in günün anlam ve önemini dile getireceği konuşmaların ardından Nevşehirli sanatçı Kürşat, halka açık konser verecek.

Nevşehir’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, daha sonra Demokrasi Nöbeti ile sona erecek.