Uludere’de Örnek Okul Oluşturuldu

Şırnak’ın Uludere ilçesinde bulunan Hilal-Şeyhan Ortaokulu, bölgede örnek oluşturabilecek bir eğitim yuvası haline getirildi. Bütün okul, sınıf ve koridorlar, derslere takviye olabilecek eğitim materyalleriyle donatıldı.Okul Müdürü Abdullah...

Uludere’de Örnek Okul Oluşturuldu
banner230
Şırnak’ın Uludere ilçesinde bulunan Hilal-Şeyhan Ortaokulu, bölgede örnek oluşturabilecek bir eğitim yuvası haline getirildi. Bütün okul, sınıf ve koridorlar, derslere takviye olabilecek eğitim materyalleriyle donatıldı.
Okul Müdürü Abdullah Kara, amaçlarının, öğrencilerimizin öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul etmesine yardımcı olarak, onlara ellerinden gelen her türlü fırsatı tanımak olduğunu belirterek, “Bu nedenle eğitim gördükleri ortamı son derece temiz ve görsel olarak onlara hitap edecek bir şekilde hazırladık. Okulumuz öğretmenleri olarak öğrencilerimizin, toplum içindeki rollerini tanıyan, başkaları ile sağlıklı ilişkiler kuran, uyum sağlayarak işbirliği içinde çalışabilen, biyolojik, sosyal ve kültürel yönleriyle bir bütün olarak çevresine uyum sağlayabilen iyi ve mutlu birer birey olmaları amacındayız. Bunları yaparken öğrencilerimize temiz ve sağlıklı bir ortam hazırlama hedefini kendimize rehber edindik. Türkiye’nin eğitimde güzel örnek olabilecek değişik okullarını gözden geçirip bunları kendi okulumuza uyguladık. Bütün sınıflarımızı ve koridorlarımızı derslere takviye olabilecek eğitim materyalleriyle donatarak okulumuzu görsel bir ziyafet sofrasına dönüştürdük. Bütün kapılarımızı kapı giydirmeleri ile renklendirdik. Okulumuzun daha güzel bir eğitim yuvası haline gelmesinde, eğitim renkleriyle bezenmesinde bizlere destek olan idarecilerimize teşekkür ediyorum” dedi.
YORUM EKLE