Silopi’de Çocuk Felci Aşı Kampanyası Başlatıldı

İbrahim Kol, Çocuk Felci Aşı Kampanyası Kapsamında Silopi'de 1 Hafta Sürecek Aşılama Çalişmalarinin Başladığını Söyledi.

Silopi’de Çocuk Felci Aşı Kampanyası Başlatıldı
banner230
Şırnak’ın Silopi ilçesinde, çocuk felci aşı kampanyası başladı. Kampanya kapsamında Silopi ilçe merkezi ve köylerde bulunan 17 bin 698 çocuk aşılanacak.
Silopi İlçe Sağlık Grup Başkanı Dr. İbrahim Kol, çocuk felci aşı kampanyası kapsamında Silopi’de 1 hafta sürecek aşılama çalışmalarının başladığını söyledi. Dr. Kol, "Suriye ve Irak’taki durum üzerine, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu tarafından bir değerlendirme yapılarak, ülkemize hastalık girişini engellemek üzere, bazı tedbirlerin alınması kararlaştırıldı. Çocuk felci destek aşılama çalışmaları, Halk Sağlığı Müdürlüğü koordinatörlüğünde İl Sağlık Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Toplum Sağlığı Merkezleri ve Aile Sağlığı Merkezleri personellerinden oluşan ekiplerle, daha önceki aşılanma durumlarına bakılmaksızın 0-59 ay grubundaki tüm çocuklara kapı kapı dolaşılarak ve merkezi yerlerde istasyonlar kurularak yapılacak. Ulaşılamayan tek bir çocuk kalmamasına özen gösterilecek" dedi.
YORUM EKLE