İdil’de Kutlu Doğum Haftası Etkinliği

Şırnak’ın İdil ilçesinde, Kutlu Doğum Haftası nedeni ile konferans düzenlendi.Çok Programlı Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenlenen etkinliğe konuşmacı olarak Şırnak Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr...

İdil’de Kutlu Doğum Haftası Etkinliği
banner230
Şırnak’ın İdil ilçesinde, Kutlu Doğum Haftası nedeni ile konferans düzenlendi.
Çok Programlı Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenlenen etkinliğe konuşmacı olarak Şırnak Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr Mehmet Sait Uzundağ, daire müdürleri, idari personel, çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından program ilahilerin okunması ile devam etti. Daha sonra kürsüye çıkan Yrd. Doç. Dr Uzundağ, "İnsan bir yönüyle dünyasını imar ederken ahiret hayatına yatırımda bulunan insandır. Dünyasını yaşarken kendisine karşı, ahiretine karşı, komşularına karşı inansın veya inanmasın kendisi gibi düşünsün veya düşünmesin bütün insanlara karşı görevlerini yerine getirmek mecburiyetindir. Bütün peygamberlerin amacıda insanları sadece ve sadece bir olan yüce Allah’a ibadet etmeye davet etmektir" dedi.
Programın sonunda katılımcılara Hz. Muhammed’in (sav) hayatını ve ahlakını anlatan kitap ve gül dağıtıldı.
YORUM EKLE